Krzesło do jadalni, z którego nie chce się wstawać

Materiał informacyjny FAVI
Zdecydowaliście się wyposażyć swoją jadalnię, kupiliście już perfekcyjny stół i teraz wahacie się nad wyborem krzeseł? Pomożemy Wam wybrać takie, którym będziecie dawać pierwszeństwo za każdym razem, kiedy z talerzem w dłoni będziecie decydować, czy usiąść na kanapie, czy też na swoim nowym i wygodnym krześle.

Czym kierować się się przy wyborze

Przy wyborze krzeseł do jadalni należy wziąć pod uwagę kilka właściwości. Warto zwrócić uwagę na wysokość siedziska, która powinna wynosić około 45 cm od ziemi. W ten sposób zagwarantujecie nogom właściwą pozycję, w której całą swoją powierzchnią dotykają podłogi, a Wasze kolana zginają się pod odpowiednim kątem. Idealna szerokość siedziska również powinna wynosić około 45 cm. Jeśli jednak Wasz wybór padnie na krzesło z podłokietnikami, szerokość siedziska może być większa.

A co z oparciem? Pamiętajcie, że im wyższe oparcie, tym lepiej się siedzi. Wynika to z tego, że wysokie oparcie utrzymuje plecy w prawidłowej pozycji, co odciąża odcinek szyjny kręgosłupa.

Jaki materiał wybrać

W mieszkaniach utrzymanych w nowoczesnym stylu często pojawiają się krzesła plastikowe lub metalowe. Zaletą tych materiałów jest łatwość ich utrzymania. Popularnością cieszą się również krzesła tapicerowane. Są one bardzo komfortowe i pasują raczej do większych pomieszczeń. Wybierajcie modele, które posiadają zdejmowane pokrycie, dzięki czemu zawsze zachowacie ich czystość.

Krzesła do jadalni najczęściej wykonuje się z litego drewna. Przed zakupem tego typu krzeseł warto zwrócić uwagę na ich nośność, aby z czasem nie stały się chybotliwe. Przeciwdziałać chybotaniu możecie również decydując się na zakup krzeseł, które dzięki połączeniom nóg wytrzymają większe obciążenie.

Kierujcie się wielkością kuchni

Decydującą kwestią jest oczywiście wielkość pomieszczenia, do którego wybieracie krzesła. Do mniejszego aneksu kuchennego lepiej pasować będą mniejsze i lżejsze krzesła z niższym oparciem. Dobrym wyborem okazać się mogą również krzesła składane. Natomiast jeśli potrzebujecie stworzyć miejsce do jedzenia bezpośrednio w kuchni doskonale posłużą Wam krzesła barowe. Najwygodniejsze będą te skórzane z wyższym oparciem dla pleców.
Jeśli jednak do wykorzystania macie dużą przestrzeń, do której wybrać możecie duży stół jadalniany, co najmniej dla sześciu osób, nie bójcie się krzeseł z litego drewna czy tapicerowanych z wysokim oparciem lub podłokietnikami.

Zdroj: https://favi.pl/

Wszystko musi do siebie pasować, czy niekoniecznie?

Dawniej mówiono, że krzesła do jadalni powinny być dopasowane do stołu pod względem stylu lub materiału. Teraz jednak w projektowaniu wnętrz pojawiły się nowe trendy. Dozwolone jest kombinować ze sobą wszystko: stare z nowym, drewniane z plastikowym, a nawet pozornie niepasujące do siebie kolory.

Jeśli jednak nie odważycie się na tak wyrazisty styl, spróbujcie wybrać krzesła o tym samym wyglądzie, lecz w różnych wariantach kolorystycznych. Lub dobierzcie je tak, żeby od reszty wyposażenia kolorystycznie lub stylowo odbiegało tylko jedno. Ważne jest to szczególnie w przypadku, kiedy wasza jadalnia połączona jest z salonem.

Mogłoby się wydawać, że jadalnia nie jest raczej miejscem, w którym da się wprowadzać jakieś ulepszenia. Jednak to nie prawda. Możecie bawić się z dekoracjami i ozdobami na stół, kupcie świeże kwiaty i stwórzcie w swojej jadalni przyjemne miejsce na spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Dodaj ogłoszenie