MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Krakowskie wydawnictwo na urodziny posadziło las. Tłumnie przybyli także mieszkańcy

Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
Krakowianie posadzili nowy las
Krakowianie posadzili nowy las Zarząd Zieleni Miejskiej
Krakowskie wydawnictwo Karakter postanowiło w nietypowy sposób uczcić 15-lecie swojego istnienia - wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej, a także przy udziale mieszkańców, w sobotę 1 kwietnia, zasadzono w mieście nowy las.

"1 kwietnia 2023, w nasze piętnaste urodziny, zbierzemy się w Krakowie, przy ulicy Krzemienieckiej, by w prezencie dla Ziemi i dla nas samych posadzić tysiąc drzew" - informowało w marcu wydawnictwo Karakter.

Przy ulicy Krzemienieckiej 74 posadzonych zostanie ok. 2 tys. sadzonek klonów, jaworów, buków, dębów i grabów.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, do 2040 r. w Krakowie ma rosnąć 7 milionów nowych drzew.

"Czerpiemy z tradycji i doświadczeń europejskiej sztuki książki; nazwa zobowiązuje — słowo „karakter” w szesnastowiecznej polszczyźnie oznaczało krój pisma" - tak przedstawia się, istniejące od 2008 roku, krakowskie wydawnictwo. - "Chcemy zrywać z kulturowymi stereotypami i uprzedzeniami, wprowadzać w obieg polskiej kultury nowe tematy, inne wrażliwości i świeżą estetykę".

Z logo Kararkteru na rynku wydawniczym można znaleźć literaturę piękną i literaturę faktu z całego świata, a wśród najnowszych publikacji na księgarnianych pólkach czytelnicy znajdą m.in. najnowszą książkę Filipa Springera "Mein Gott, jak pięknie" - na poły fabularyzowana, na poły dokumentalna opowieść, której głównym bohaterem jest pejzaż. Przemierzając rowerem tereny wschodnich prowincji Prus nazwanych później Ziemiami Odzyskanymi, autor podąża śladami ludzi, którzy – ogarnięci wizją postępu – włączyli się w rewolucję przemysłową, stopniowo przekształcając otaczający ich świat.

Ile wydajemy na aktywność fizyczną?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Krakowskie wydawnictwo na urodziny posadziło las. Tłumnie przybyli także mieszkańcy - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto