Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krakowski Bunkier Sztuki nie poddaje się pandemii. Wystawy odbędą się w internecie

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
08.05.2017 krakow  
bunkier sztuki, budynek, 
nz 

fot. andrzej banas / polska press
08.05.2017 krakow bunkier sztuki, budynek, nz fot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas / Polska Press
W trudnym okresie pandemii wirusa SARS-CoV-2 Bunkier Sztuki przenosi część działań wystawienniczych i edukacyjnych do internetu.

FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Na stronie internetowej Galerii oraz na jej profilach w mediach społecznościowych codziennie publikujemy treści poświęcone sztuce współczesnej, konkursy i materiały edukacyjne. Wpisami zachęcamy również do pozostania w domu i w miarę możliwości udziału w akcji #pomagajmysobie. Na kwiecień przygotowaliśmy również specjalny program składający się z prezentacji części wystawy Adama Rzepeckiego, warsztatów edukacyjnych, podcastów i slajdowisk. Zachęcamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych Galerii, gdzie poszczególne materiały zostaną opublikowane - deklaruje Anna Martynowska, specjalista ds. promocji z Bunkra Sztuki.

Kolekcja Bunkra Sztuki

W Kolekcji Bunkra Sztuki znajduje się obecnie 400 prac kilkudziesięciu artystów polskich i zagranicznych. Galeria kolekcjonuje sztukę od początku swojego istnienia, czyli od połowy lat 60. W 2017 roku do zbiorów Wirtualnych Muzeów Małopolski dołączyły 52 eksponaty wybrane z kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie. Wśród obiektów zdigitalizowanych przez zespół Regionalnej Pracowni Digitalizacji Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie znajdują się prace Jadwigi Sawickiej, Wilhelma Sasnala, Bartosza Kokosińskiego, Małgorzaty Markiewicz, Bogusława Bachorczyka, Anny Zaradny i wielu innych artystów.

Wystawa Piotra Lutyńskiego "Budda, Mars i jeleń"

Na stronie Galerii oraz na Facebooku Bunkier prezentuje przygotowaną przez Macieja Plewińskiego dokumentację fotograficzną wystawy Piotra Lutyńskiego "Budda, Mars i jeleń", którą można było zobaczyć w Bunkrze Sztuki do 12 marca 2020 roku. Pokaz opatrzony jest komentarzem kuratorskim Mirosławy Bałazy.

Wystawa Adama Rzepeckiego "Stary Rzepecki patrzy młodego Rzepeckiego" online

Na stronie Galerii oraz na Facebooku Bunkra prezentowany jest fragment wystawy Adama Rzepeckiego "Stary Rzepecki patrzy na młodego Rzepeckiego", której otwarcie planowane było na 3 kwietnia.

Bunkier zza kulis. Od 10.4.2020

Cykl publikacji w mediach społecznościowych, w ramach którego wybrani pracownicy opowiadają o swojej pracy w Bunkrze Sztuki i wyjaśniają proces powstawania wystaw. Dowiecie się z niego także, dlaczego zdecydowali się na pracę w sektorze kultury.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci. 15.4.2020

Za pomocą portalu Facebook Bunkier Sztuki planuje przeprowadzić warsztaty dla dzieci poświęcone Kolekcji Bunkra Sztuki, ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję kartami edukacyjnymi. Prowadzenie: Gabriela Brdej, koordynatorka Kolekcji Galerii. Zachęcamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych Galerii, gdzie materiały zostaną opublikowane.

Podcast. 18.4.2020

Mirosława Bałazy kuratorka wystawy Piotra Lutyńskiego "Budda, Mars i jeleń", prezentowanej w Bunkrze Sztuki od 8 lutego do 12 marca 2020, opowie o twórczości artysty i przygotowaniu ekspozycji jego dzieł.

Slajdowisko poświęcone wystawie Adama Rzepeckiego. 21.4.2020

Prezentacja na temat wystawy, która odbędzie się w Bunkrze Sztuki, opatrzona komentarzem kuratorki wystawy Moniki Kozioł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Krakowski Bunkier Sztuki nie poddaje się pandemii. Wystawy odbędą się w internecie - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto