Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Krakowscy spadochroniarze najlepsi w Polsce

Małgorzata Stuch
Artur Gosiewski - najlepszy wieloboista mistrzostw
Artur Gosiewski - najlepszy wieloboista mistrzostw Tadeusz Matejek
Reprezentujący 6. Brygadę Powietrznodesantową i WKS "Wawel" krakowscy spadochroniarze wrócili z medalami z XVII Mistrzostw Polski w Wieloboju Spadochronowym w Spale. Równolegle - dla zawodników, którzy nie posiadają licencji sportowych - został rozegrany II Amatorski Wielobój Spadochronowy, adla zawodników powyżej czterdziestego roku życia VIII Wielobój Spadochronowy. W tych zawodach krakowianie także odnieśli sukcesy.

W Mistrzostwach Polski brała udział osiemnastoosobowa (6 kobiet i 12 mężczyzn) reprezentacja z Krakowa. W tym roku zawodnicy rywalizowali ze sobą w biegu na 3000 metrów, pływaniu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i w skokach spadochronowych na celność lądowania w dzień.

W klasyfikacji generalnej XVII Mistrzostw Polski w Wieloboju Spadochronowym I miejsce zajęła drużyna 6 BPD/ Wawel I ( Artur Gosiewski, Tomasz Podstawka, Grzegorz Zajączkowski), II miejsce drużyna 6 BPD/ Wawel II (Patryk Łuszczki, Kamil Wójciak, Rafał Zgierski), III miejsce - drużyna 6 BPD/ Wawel III (Krzysztof Martinczak, Marcin Mazur, Szymon Pezda).

W indywidualnej klasyfikacji generalnej kobiet także zwyciężyły krakowianki. Mistrzynią Polski w Wieloboju Spadochronowym została Julia Hernas, najmłodsza zawodniczka sekcji spadochronowej krakowskiego klubu. Miejsce drugie zajęła Bogna Bielecka, a miejsce trzecie Olga Ossowska. Warto dodać, że zawodniczki walczyły w tych samych konkurencjach i tych samych dystansach co i mężczyźni. Jedyny medal jaki Kraków oddał innym skoczkom, to najważniejszy złoty medal w indywidualnej klasyfikacji generalnej mężczyzn i tytuł Mistrza Polski w Wieloboju Spadochronowym, który zdobył Jarosław Bieliński z Wojskowego Klubu Sportowego "Skrzydło" z Poznania. II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski zdobył Artur Gosiewski, a miejsce III Patryk Łuszczki - obaj z Krakowa.

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail.Zapisz się do newslettera!