Krakowianie wymęczyli zwycięstwo. Wisła - Zagłębie 1:0 [zobacz zdjęcia]

W trzeciej kolejce T-Mobile Ekstraklasy "Biała Gwiazda" pokonała ...
W trzeciej kolejce T-Mobile Ekstraklasy "Biała Gwiazda" pokonała ... Łukasz Żołądź
W trzeciej kolejce T-Mobile Ekstraklasy "Biała Gwiazda" pokonała lubinian 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dudu Biton.

Kraków będzie gospodarzem losowania baraży Euro 2012

Na początku stroną przeważającą byli...goście, którzy stworzyli sobie wiele dogodnych okazji. Już w 8 minucie Szymon Pawłowski wygrał pojedynek biegowy z Osmanem Chavezem, ale z bliskiej odległości strzelił w boczną siatkę. Kilka minut później pod bramką wiślaków znów zawrzało. Do dośrodkowania Sernasa dopadł Pawłowski. Pomocnik lubinian uderzył źle, ale piłka trafiła pod nogi Małkowskiego, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę w światło bramki. Tym razem gospodarzy uratował fantastyczną interwencją Pareiko. Wisła odpowiedziała za sprawą Garguły. W 17 minucie popularny "Guła" huknął zza pola karnego nie do obrony, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Kibice obejrzeli pierwszego gola na początku drugiej połowy. W 48 minucie sędzia zauważył, że Hanek zagrał piłkę ręką. Arbiter nie wahał się długo, wskazując na jedenasty metr. Okazji nie zmarnował Dudu Biton, dla którego było to trzecie trafienie z rzędu. Kwadrans przed końcem Wisła mogła podwyższyć prowadzenie. Do długiego podania Juniora Diaza doszedł Andraż Kirm, wprowadzony na boisko w drugiej połowie. Słoweniec został nieprzepisowo powstrzymany przez Isailovicia, w efekcie czego sędzia po raz kolejny wskazał na wapno. Do piłki podeszedł sam poszkodowany, ale tym razem golkiper lubinian zdołał sparować strzał.
Wynik nie uległ już zmianie. W konsekwencji wiślacy mogą cieszyć się z pierwszego ligowego zwycięstwa. Styl gry co prawda nie zachwycał, ale za kilka dni nikt o tym nie będzie pamiętał, bowiem Wisłę czeka arcyważny mecz z Apoelem.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
1:0 Biton 50’ (k.)

Wisła Kraków: Pareiko – Lamey (80’ Bunoza), Jaliens, Chavez, Diaz – Sobolewski, Nunez (72’ Wilk) – Małecki, Garguła, Iliev (71; Kirm) – Biton

Zagłębie Lubin: Isailović – Rymaniak, Hanek, Reina, Costa – Gancarczyk (61’ Abwo), Rachwał (60’ Rakowski), Hanzel, Małkowski (81’ Wilczek) – Pawłowski – Sernas

Żółte kartki: Nunez (Wisła) – Rachwał, Costa (Zagłębie L.)
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 12 900