Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków. Wielka Parada Smoków przyciągnęła tłumy. Wspaniałe widowisko pod Wawelem! Latające, kolorowe smoki i efektowne fajerwerki [ZDJĘCIA]

AP
20. Wielka Parada Smoków w Krakowie
20. Wielka Parada Smoków w Krakowie Anna Kaczmarz
Latające, kolorowe smoki i efektowne fajerwerki, Wielka Parada Smoków powróciła - po roku pandemicznej przerwy - w zakole Wisły. Wypełnione helem smoki znowu unosiły się nad miastem, choć tym razem barwne widowisko przebiegło z dbałością o środowisko. - Radykalnie zmniejszony hałas, biodegradowalna, niska i średnia pirotechnika, która nie będzie oddziaływać na środowisko - wyliczał Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska zmiany jakie nastąpiły w jubileuszowej edycji wydarzenia.

20. Wielka Parada Smoków w Krakowie

Tegoroczne widowisko odbyło się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią i miało wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Pływające na barkach i unoszące się nad Wisłą smoki zawładnęły Krakowem 11 września.

Przez 20 lat trwania wydarzenia, smoki obejrzało ponad milion osób. Widzów nie zabrakło także w tym roku, widowisko zgromadziło tłumy krakowian. Najważniejszą atrakcją wieczoru były, jak co roku, ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska. Oprócz znanych z poprzednich edycji stworów latających i pływających, podczas widowiska na Wiśle pojawiły się nowe, specjalnie przygotowane na tę okazję.

20. Wielką Paradę Smoków uatrakcyjniły pokazy laserowe, a także specjalna oprawa muzyczna.

Tegoroczne widowisko miało także nową, proekologiczną formułę. tradycyjne fajerwerki zastąpiła najnowocześniejsza pirotechnika „silence”, znacznie cichsza, ale równie atrakcyjna wizualnie, co pirotechnika tradycyjna. - To pirotechnika niska i średnia, nie oddziaływująca znacząco poza przestrzeń, w której odbywać się będzie widowisko - wyjaśniał nam dyrektor Groteski.

Na organizowaną przez Teatr Groteska Wielką Paradę Smoków, której pomysłodawcą jest Adolf Weltschek, składa się praca blisko 400-osobowego zespołu. A sam pomysł widowiska na Wiśle - jak wyjaśnia Weltschek - zrodził się z inspiracji barokowymi „fedami”, spektakularnymi pokazami fajerwerków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto