18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków: Warsztaty dla dzieci w Muzeum Etnograficznym

Martyna Janekowicz
Wakacje dobiegły końca i oto Muzeum Etnograficzne w Krakowie startuje z nowymi warsztatami dla dzieci, które odbywać się będą w cyklu semestralnym. Nowością są zajęcia pt. „Latający podróżnicy”, które zwracają uwagę na krajobraz kulturowy danego miejsca: uczestnicy udadzą się w głąb kultur i krain, łącząc ze sobą geografię i etnografię.

Warsztaty: Latający podróżnicy

warsztaty dla dzieci w wieku 6 - 9 lat
26 września 2013 r. - 30 stycznia 2014 r.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie

„Latający podróżnicy” to nowy semestralny cykl warsztatów dla dzieci. W trakcie zajęć mali uczestnicy odwiedzą odległe krainy geograficzne i poznają odmienne kultury. Sięgną do muzealnej kolekcji obiektów pozaeuropejskich i wyłowią przedmioty, które inspirują do spotkania z przyrodą, krajobrazem, kulturą i sztuką. Wsłuchają się w opowieści mieszkańców z różnych zakątków świata i wraz z prowadzącymi, wspólnymi siłami spróbują je zinterpretować. Dzieci zaeksperymentują także z formami teatralnymi oraz sztukami plastycznymi. Podczas burzy mózgów i treningu wyobraźni uplastycznią poznane historie i ich bohaterów.

Warsztaty zachęcają dzieci do odkrywania sposobów życia na innych kontynentach i niespodzianek, jakie kryje tamtejsza przyroda. "Latający podróżnicy" poznają nieznane obszary kultury i uczą się, jak z nich czerpać.

Zajęcia prowadzi Barbara Mołas - edukator, grafik, absolwentka filologii romańskiej. Miłośniczka teatru, która realizuje projekty skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób upośledzonych umysłowo, rozwijając w ten sposób potencjał edukacji poprzez sztukę.

Pełna informacja:

"Latający podróżnicy" - warsztaty dla dzieci w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Warsztaty: Po-łączenia

warsztaty dla dzieci w wieku 3 - 5 lat
semestr jesienno-zimowy 2013/2014
Muzeum Etnograficzne w Krakowie

Po-łączenia to cykl warsztatów dla dzieci, w trakcie których odkrywany jest potencjał tkwiący w przeszłości przy pomocy rąk i nowoczesnych mediów. Prowadzący sięgają do zasobów muzealnej kolekcji, po aparat fotograficzny, kamerę, komputer i przekładamy to, co wyszło już z powszechnego obiegu na język dzisiejszy.

Podczas warsztatów tematycznie powiązanych z kalendarzem świąt i rytmem pór roku organizatorzy wraz z dziećmi zastanowią się: Czy litery mieszczą się tylko w alfabecie, czy można je znaleźć także w ornamencie? Czy tylko zwierzęta zapadają w sen zimowy, czy może da się przezimować także rośliny? Czy nieużywane od dawien dawna piosenki, rymy i słowa mogą nam pomóc w lepszym rozumieniu dzisiejszej rzeczywistości?

Zajęcia prowadzone są przez Justynę Sławik i Justynę Mazur (duet edukacyjny Sztukolotnia) w oparciu o działania poruszające zmysły, trening twórczości oraz gry aktywizujące (słowne, ruchowe, pamięciowe, logiczne). Zajęcia mają na celu rozwój dziecięcej ciekawości, umiejętności pracy w grupie i przezwyciężania trudności. Mają pobudzić pomysłowość i uczyć zaradności. Przybliżają przeszłość dla lepszego rozumienia świata, w którym dorastają dziś dzieci.

Pełna informacja:

Warsztaty "Po-łączenia" dla dzieci w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Warsztaty: "Mieszek i Mieszek Plus"

warsztaty dla dzieci w wieku od 1,5 do 2,5 roku oraz od 2,5 do 3 lat
semestr jesienno-zimowy 2013/2014
Muzeum Etnograficzne w Krakowie

"Mieszek" to zaproszenie do wspólnego eksperymentowania dla ciekawych świata maluszków. To mieszanka poznawczych wrażeń, przyrządzona z najprostszych sposobów na odkrywanie tego, co nas otacza. Faktury, koloru, kształtu, materii, dźwięków oraz kulturowych znaczeń w nich ukrytych. To okazja, by w atmosferze twórczej zabawy wzmacniać relacje z rodzicami i rówieśnikami. Warsztaty wspierają wieloaspektowy rozwój dziecka pobudzają jego zmysły i integrują płynące z nich doznania.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 do 2,5 roku ("Mieszek") oraz od 2,5 do 3 lat ("Mieszek Plus") prowadzone są przez Agnieszkę Nowakowską, edukatorkę, grafika i ilustratorkę książek dla dzieci, która zajmuje się arteterapią oraz szeroko rozumianą ekspresją twórczą. Oparte są m.in. o koncepcję ośmiu inteligencji Howarda Gardnera, metodę ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn oraz scenariusze Zabaw Fundamentalnych.

Pełna informacja:

"Mieszek" - warsztaty dla dzieci w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto