18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków: Wakacje 2011 w muzeum

mst
Archiwum
Archiwum Adam Wojnar
W wakacje możecie lepiej poznać kulturę i sztukę Krakowa. Muzea i galerie przygotowały bogatą ofertę - wykłady, zwiedzanie i specjalne zajęcia.

Wakacje Kraków 2011: zobacz serwis specjalny!

Muzeum Sztuki Współczesnej – MOCAK

ul. Lipowa 4, 12 263 40 01, www.mocak.com.pl
Muzeum proponuje warsztaty edukacyjne Her/My/His/story, realizowane we współpracy z Konsulatem Stanów Zjednoczonych. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, konieczne są wcześniejsze zapisy: [email protected].
Planowane są zajęcia :
- Historia komiksu, historia w komiksie czyli warsztaty edukacyjne dla dzieci w wielu od 7 do 13 lat z udziałem Agnieszki Piksy. Termin 9 i 10 lipca, w godz. 13-16.
- Historia kobiet, moja historia czyli warsztat dla babć, mam i córek (od 13 lat wzwyż) z udziałem Małgorzaty Markiewicz. Termin 23 lipca w godz. 13-16.
- Drogi do wolności. Malowanie muralu - warsztat dla nastolatków (14-17) z udziałem Wojtka Kołacza-Oteckiego. Termin 21 sierpnia, godz. 13-17.
W ramach każdego z warsztatów uczestnicy obejrzą fragment wystawy „Historia w sztuce” oraz wezmą udział w zajęciach plastycznych poprzedzonych interaktywną prezentacją tematyczną. Zaplanowano także interaktywne zwiedzanie wystawy Kolekcji dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Można zgłaszać grupy m.in. 6 osobowe (3 dzieci, 3 opiekunów).

Muzeum Historii Fotografii im. W. Rzewuskiego

ul. Józefitów16, 12 634 59 32, www.mhf.krakow.pl
Muzeum zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych oraz wszystkich zainteresowanych na Ferie letnie 2011 z fotografią. Muzeum oferuje lekcje muzealne, które obejmują tematykę związaną z historią i rozwojem techniki fotografii od czasów najdawniejszych po czasy współczesne. Lekcje są prowadzone przez pracowników merytorycznych muzeum, specjalistów z wybranych dziedzin fotografii - w czasie ich trwania oferujemy młodzieży kontakt z eksponatami muzealnymi, prezentację fachowej literatury oraz w wybranych tematach pokazy multimedialne. Tematyka wykładów:
- „Dziewiętnastowieczne techniki fotograficzne” czyli omówienie najważniejszych, używanych w XIX wieku technik fotograficznych. W planach wykład, prezentacja sprzętu fotograficznego i zdjęć wykonanych w różnych technikach. Termin poniedziałki 27.06 oraz 4.07 godz. 10.
- „Louis Jacques Mandé Daguerre - twórca pierwszych obrazów fotograficznych”. Przybliżenie postaci L. J. M. Daguerre’a, wynalazcy fotografii. Wykład, prezentacja aparatu i dagerotypów. Termin 28.06 oraz 5.07 godz. 10.
- „Mokry kolodion - Frederick Scott Archer i jego technika”. Wykład przywołujący postać wynalazcy i prezentacja etapów tworzenia fotografii metodą mokrego kolodionu. Termin 29.06 oraz 6.07, godz. 10.
- „Fotografia jako medium sztuki". Termin czwartek 30.06 godz. 10.
- „Fotografia artystyczna w Polsce i na świecie”. Termin 7.07 godz. 10.
- „Współczesny warsztat fotografa - teoria i praktyka. Optyka. Chemia. Zapis cyfrowy. Perspektywy”. Wykład i prezentacja sprzętu fotograficznego. Termin 1.07 oraz 8.07, godz. 9.30.
Muzeum zaprasza też na ekspozycję stałą „Z dziejów fotografii”, wystawę czasową „Leon Barszczewski 1849-1910. Od Samarkandy do Siedlec” (czynna do 3 lipca), wystawę dokumentalną „Biały Marsz” oraz prezentację plenerową „Papieski Kraków”. Udział w programie jest bezpłatny.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Rynek Główny 35, 12 422 32 64, www.mhk.pl
W muzeum można oglądać wystawy czasowe:
- „Cracovia 3D. Rekonstrukcje cyfrowe historycznej zabudowy Krakowa” , Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35 (czynna do 14 sierpnia)
- „Gablenzowie. Wokół octu, musztardy i opery”, Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41
- „Zygmunt Grünberg - architekt i patriota”, Apteka pod Orłem, plac Bohaterów Getta 18
- „Ludzie z listy Schindlera. Rodzina Wohlfeiler”, Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4
- „Zagrajmy to jeszcze raz... Muzyka Nowej Huty 1950-2000. Dzieje Nowej Huty”, os. Słoneczne 16
- „Od frontu i od kuchni: Gdy zapada noc...”, Kamienica Hipolitów, pl. Mariacki 3
- „To była hebrajska szkoła…”, Stara Synagoga, ul. Szeroka 24
Ponadto zaplanowano spotkania z cyklu „Średniowiecze da się lubić”. Spotkania odbywać się będą w Barbakanie w soboty 9 lipca, 6 sierpnia i 3 września. O godz. 14 początek spotkań dla młodszych uczestników, o godz. 15 – dla starszych. Będzie także BarbaKino, czyli projekcje filmów w Barbakanie przedstawiających cyfrową rekonstrukcję średniowiecznego Krakowa 3D: Cracovia Origo oraz Civitas Nostra Cracoviensis A.D. 1650. Termin projekcji 16 lipiec i 13 sierpień godz. 21. Wstęp 7 zł.

Muzeum Inżynierii Miejskiej

ul. św. Wawrzyńca 15, 12 421 12 42, www.mimk.com.pl
Budujemy Poduszkowiec – sprawdzimy, jakie prawa fizyki działają podczas podróży na własnoręcznie zbudowanym poduszkowcu. Termin – 5 lipiec i 2 sierpień.
Warsztaty z bańkami mydlanymi – dowiemy się, czym jest napięcie powierzchniowe i co ma wspólnego z bańkami mydlanymi – także tymi ogromnymi, których pokaz urządzimy na dziedzińcu Muzeum – 6 lipiec i 3 sierpień.
Historia pisma – sprawdzimy jak pisano na glinianych tabliczkach, na czym polegała chińska kaligrafia i czy łatwo jest zrobić kleksa gęsim piórem – 7 lipiec i 4 sierpień.
Warsztaty plastyczne z Marią Skłodowską-Curie – 8 lipiec i 5 sierpień.
Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 11, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

pl. Szczepański 3a, 12 422 40 21, www.bunkier.art.pl
Galeria zaprasza do zwiedzania wystaw:
- „Elżbieta Jabłońska - Nadzwyczaj(nie)udane dzieło”, wystawa czynna do 24 lipca.
- „Ellin Drougge" (w ramach projektu Ekonomia utraty), wystawa czynna do 10 lipca.
- „Oliver Ressler”, wystawa czynna od 5 do 28 sierpnia.
W okresie wakacji Bunkier Sztuki oferuje oprowadzanie po wystawach z przewodnikiem. Proponuje oprowadzania dla zwiedzających indywidualnie i grup zorganizowanych, oprowadzania tradycyjne i interaktywne. Jak zamówić oprowadzanie? Minimum dwa dni przed planowaną wizytą w Bunkrze, trzeba zadzwonić (tel. 12 422 10 52, wew.106, od poniedziałku do czwartku w godzinach 11-14) lub wysłać maila: [email protected]). Oprowadzanie - tylko po wcześniejszym zgłoszeniu: od wtorku do piątku: 11-18. Czas oprowadzania: 45-60 minut.

Jesteś atrakcyjna? Masz w sobie to „coś”?**Zostań Miss Lata Małopolski 2011!**

Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa! Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto