Kraków. W długi weekend seria remontów, odcięte Bronowice, naprawa tunelu Trasy Łagiewnickiej

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Pętla w Bronowicach
Pętla w Bronowicach Wojciech Matusik
W dniach od 9 do 11 czerwca br. zaplanowano prace serwisowe na pętli Bronowice Małe (os. Widok). Pojawią się zmiany dla pasażerów komunikacji tramwajowej. Z kolei w sobotę, 10 czerwca w godz. 6.45-20.15 będą prowadzone prace konserwacyjne w tunelu tramwajowym w ciągu Trasy Łagiewnickiej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajów na odcinku Kurdwanów P+R – Łagiewniki SKA.

Bronowice

Na pętli Bronowice Małe zostanie wymieniona zwrotnica, krzyżownica, a w rejonie wiaduktu nad ul. Armii Krajowej szyny.

W związku z pracami – wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Bronowice – Bronowice Małe. Komunikat o zmianach w kursowaniu linii tramwajowych – na stronie Zarządu Transportu Publicznego.

Koszt prac ok. 400 tys. zł.

W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 • linie 4, 8, 24, 64 – będą kursować po trasach czasowo zmienionych (skróconych): Wzgórza Krzesławickie / Borek Fałęcki / Kurdwanów P+R / Os. Piastów – … – Bronowicka – Bronowice;
 • organizacja przystanków w rejonie pętli Bronowice pozostanie bez zmian;
 • częstotliwości kursowania pozostaną bez zmian (z wyjątkiem linii 8, która w piątek, 9 czerwca będzie kursować z częstotliwością co 15 minut);
 • dla linii 64 zmiana trasy będzie obowiązywać od nocy 9/10 czerwca (pt/sb) do nocy 11/12.06.2023 r. (nd/pn);
 • linia 172:
 • trasa pozostanie bez zmian;
 • tymczasowym przystankiem końcowo-początkowym będzie Lindego 03 (zwykle funkcjonujący jako przelotowy w kierunku Bronowic Małych);
 • przystanek Bronowice Małe 03 (na ul. Lindego, zwykle funkcjonujący jako końcowo-początkowy) będzie nieczynny, po ruszeniu z przystanku Lindego 03 autobusy będą zatrzymywać się dopiero na przystanku Bronowice Małe 08 (na ul. Balickiej);
 • rozkład jazdy zostanie zmieniony;
 • linia 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca po następującej trasie: Bronowice Małe – Balicka – Bronowicka – Podchorążych – Królewska (powrót: al. Kijowska – Kazimierza Wielkiego) – Biprostal;
 • linia będzie obsługiwać następujące przystanki:
 • w kierunku Biprostalu: Bronowice Małe 08 (początkowy na ul. Balickiej, na wysokości przystanku tramwajowego dla wysiadających), Bronowice SKA 04, Wesele 04, Bronowice 04, Głowackiego 02, Uniwersytet Pedagogiczny 02, Biprostal 02 (przystanek tramwajowo-autobusowy w kierunku centrum Krakowa), Biprostal 04 (końcowo-początkowy);
 • w kierunku Bronowic Małych: Biprostal 04 (na Al. Kijowskiej w kierunku ul. Wrocławskiej), Głowackiego 01, Bronowice 05, Wesele 03, Bronowice SKA 03, Bronowice Małe 07 (na ul. Balickiej w kierunku Mydlnik), Bronowice Małe 04 (końcowy na pętli);
 • linia będzie kursować z częstotliwością co 7,5 minuty w piątek, 9 czerwca w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza tymi godzinami i przez cały dzień 10 i 11 czerwca

Tunel Trasy Łagiewnickiej

W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 • linia 10 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Pleszów – … – przystanek Łagiewniki SKA – Zakopiańska – Borek Fałęcki;
 • linia 11 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Mały Płaszów P+R – … – przystanek Dworzec Płaszów Estakada – Wielicka – Limanowskiego – Kalwaryjska – Wadowicka – Brożka – … Czerwone Maki P+R;
 • linia 50 – wszystkie kursy będą realizowane na trasie wariantowej (skróconej): Krowodrza Górka – Kurdwanów P+R;
 • linia 711 – zastępcza linia autobusowa kursująca po następującej trasie: Łagiewniki – Zakopiańska – Trasa Łagiewnicka – Piaski Nowe;
 • linia będzie kursować w godzinach ok. 6:45 – 20:15 z częstotliwością co 20 minut;
 • linia będzie obsługiwać wszystkie przystanki na trasie.

Jako ostatnie po stałych trasach pojadą następujące kursy linii tramwajowych:

 • linia 10 z Pleszowa – 5:48;
 • linia 10 z Kurdwanowa P+R – 6:52;
 • linia 11 z Małego Płaszowa P+R – 6:22;
 • linia 11 z Czerwonych Maków P+R – 6:30;
 • linia 50 z Krowodrzy Górki – 5:39;
 • linia 50 z Borku Fałęckiego – 6:37.

Kolejne kursy realizowane będą po trasach czasowo zmienionych, do przywrócenia ruchu tramwajów w tunelu w ciągu Trasy Łagiewnickiej około godz. 20.00.

Rozkłady jazdy linii tramwajowych NIE zostaną zmienione

Inne remonty w dzielnicach Krakowa

Dzielnica I – Stare Miasto

PKP PLK S.A. prowadzi prace na ul. Halickiej – jezdnia została zwężona.

Dzielnica II – Grzegórzki

Trwa budowa chodnika na ul. Francesco Nullo (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych), lokalne zwężenia. Prace potrwają do końca sierpnia br.

PKP PLK S.A. prowadzi prace w rejonie skrzyżowania ulic Grzegórzeckiej i Blich – jezdnie zostały zamknięte dla ruchu.

Dzielnica III – Prądnik Czerwony

Od 17.04.2023 r. zamknięta jest ul. Łaszkiewicza (przebudowa odcinka ul. Ślicznej i Łaszkiewicza oraz budowa nowego skrzyżowania – prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych), wyznaczono objazdy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca czerwca br.

Zarząd Inwestycji Miejskich prowadzi prace związane z rozbudową al. 29 Listopada*. Kierowcy włączający się do ruchu z ul. Powstańców w al. 29 Listopada mają do dyspozycji jeden pas ruchu. Kierowanie ruchem odbywa się poprzez tymczasową sygnalizację świetlną. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca czerwca br.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

Od 29.05.2023 r. realizowane są prace związane z remontem chodnika na ul. Grażyny, na odcinku od skrzyżowania z ul. Opolską do wjazdu na plac Imbramowski (po stronie placu). W związku z robotami – zmiany dla pieszych (przejście drugą stroną ulicy) oraz kierowców (lokalne zawężenia). Prace potrwają do końca września br.

Od 07.06.2023 r. na ul. Siewnej, na odcinku od ul. Natansona do ul. Stefanowicza rozpocznie się remont chodnika. Piesi zostaną skierowani na chodnik po przeciwnej stronie ulicy. Dodatkowo wprowadzone zostaną chwilowe zawężenia jezdni. Prace realizowane będą do końca września br.

Lokalne zawężenia jezdni czekają na kierowców na ulicach: Wysockiego* (modernizacja ulicy – kontynuacja prac brukarskich) oraz Gryczanej (poszerzenie ulicy – prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych).

W związku z zajęciem terenu do celów budowlanych przez prywatnych inwestorów na ulicach Felińskiego oraz Berwińskiego mogą wystąpić miejscowe zwężenia jezdni.

Zarząd Inwestycji Miejskich realizuje prace związane z budową Trasy Wolbromskiej; rozbudowuje al. 29 Listopada* – zmiany na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej oraz ul. Banacha.

Dzielnica V – Krowodrza

Na al. Kijowskiej inwestor prywatny realizuje zadanie polegające na przebudowie chodnika i budowie zatok postojowych wraz z przebudową zatoki przy Biprostalu (prace w ramach o art. 16 ustawy o drogach publicznych). W związku z pracami lokalne zawężenia jezdni. Prace potrwają do 21.06.2023 r.

Od 29.05.2023 r. na ul. Reymonta, na wysokości hali Wisły, trwa remont chodnika. W związku z robotami – zmiany w parkowaniu. Prace potrwają do 16.06.2023 r.

Od 05.06.2023 r. na ul. Piastowskiej, w rejonie skrzyżowania z al. 3 Maja, inwestor prywatny realizować będzie prace związane z wykonaniem przyłącza kanalizacji ogólnospławnej. Na czas robót ulica zostanie zawężona. Pojawi się osoba, która będzie ręcznie kierować ruchem pieszym i kołowym – z zachowaniem priorytetu dla autobusów komunikacji miejskiej. Na al. 3 Maja – na odcinku od ul. Chodowieckiego do ul. Piastowskiej – ruch jednokierunkowy (kierunek Chodowieckiego-Piastowska). Objazdy do al. 3 Maja: ul. Igrców, ul. Chodowieckiego. Roboty potrwają do 12.06.2023 r.

Dzielnica VI – Bronowice

Trwa budowa chodnika wraz z wyznaczeniem przejścia dla pieszych i oświetleniem na ul. Zakliki z Mydlnik (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych). W związku z pracami jednostronne zawężenie ulicy. Roboty potrwają do połowy czerwca br.

W dniach 05-09.06.2023 r. na ul. Przybyszewskiego, w rejonie budynku nr 64 H, realizowana będzie przebudowa odcinka sieci kanalizacji opadowej. Na czas prac ulica zawężona zostanie do 3 m szerokości.

Dzielnica VII – Zwierzyniec

Od 31.05.2023 r. zamknięta dla ruchu została ul. 28 Lipca 1943 – na fragmencie od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. Leśną i Starowolską. Zamknięta jest również przecznica z ul. Poręba. Objazdy wyznaczone ulicami: Królowej Jadwigi, Junacką, Chełmską, Rzepichy, Orlą, Księcia Józefa, Jodłową, Starowolską. Zamknięcie ulicy spowodowane jest realizacją prac bitumicznych. Roboty potrwają do 20.06.2023 r.

Od 17.05.2023 r. realizowane są prace remontowe na ul. Kamedulskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Przegorzalskiej do posesji nr 60. Aktualnie prowadzone są prace brukarskie. W związku z robotami – zmiany dla pieszych oraz kierowców (lokalne zwężenia).

Od 05.06.2023 r. na ul. Borowego (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych), na odcinku od wjazdu do IMGW do posesji nr 35 realizowana będzie przebudowa drogi.

Prace zostały podzielone na dwa etapy:

– etap I – odcinek od skrzyżowania z ul. Pększyca-Grudzińskiego do posesji nr 35, wymiana nawierzchni (warstwa wyrównawcza + warstwa ścieralna), budowa i przebudowa ciągu pieszego, wykonanie dwurzędowego ścieku, ułożenie krawężnika po wschodniej stronie ul. Borowego, zmiany w organizacji ruchu: ulica zostanie zamknięta dla ruchu, dojazd do posesji zachowany,

– etap II – pozostała część zakresu, wymiana nawierzchni jezdni (warstwy ścieralnej), zmiany w organizacji ruchu – informacje podamy w późniejszym terminie.

Roboty realizowane będą do połowy lipca br.

W dniu 05.06.2023 r. na ul. Wyczółkowskiego, w rejonie budynku szpitala specjalistycznego im. J. Dietla, odbędzie się wyładunek wody na jego potrzeby. Dla ruchu kołowego poprowadzony zostanie objazd do ul. Kasztelańskiej. Dodatkowo na ul. Wyczółkowskiego oraz ul. Kasztelańskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się. Ruch pieszy skierowany zostanie na równoległy chodnik.

Dzielnica VIII – Dębniki

Od 29.05.2023 r. w rejonie budynku nr 33 przy ul. Czerwone Maki (centrum handlowe ATUT) inwestor prywatny prowadzi inwestycję w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Zakres prac obejmuje m.in. budowę oraz przebudowę chodnika, budowę drogi, budowę kanału technologicznego. W związku z robotami zawężenie drogi wewnętrznej znajdującej się za budynkiem centrum handlowego oraz zawężenie chodnika. Prace realizowane będą do końca listopada br.

Od 05.06.2023 r. do 30.09.2023 r. na ul. Praskiej (boczna), na odcinku między budynkami nr 51-67 (w rejonie Klubu Sportowego Tramwaj) realizowany będzie remont jezdni, chodników oraz miejsc postojowych. Prace prowadzone będą etapami. W związku z robotami – lokalne zwężenia, zakaz parkowania.

Od 05.06.2023 r. na ul. Bałuckiego rozpocznie się remont chodnika na odcinku od ul. Zagrody do rynku Dębnickiego (po stronie numerów nieparzystych). Ze względu na dostaw materiałów budowlanych, możliwe będą chwilowe zawężenia jezdni. Ruch pieszych zostanie skierowany na chodnik po drugiej stronie ulicy.

Zmiany związane z lokalnym zwężeniem jezdni czekają na kierowców na ulicach: Tynieckiej* (budowa zatok parkingowych), Laurowej (wykonanie nawierzchni tłuczniowej – prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych).

Na ul. Czorsztyńskiej, na odcinku między budynkami nr 3-20, Polska Spółka Gazownictwa S.A. realizuje prace na sieci gazowej (budowa wraz z przebudową). W związku z robotami ulica została zawężona. Prace potrwają do połowy czerwca br.

Od 23.05.2023 r. w rejonie budynku nr 34 przy ul. Czerwone Maki, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. realizuje prace związane z budową sieci ciepłowniczej. Na czas prac ulica została całkowicie zamknięta, objazd ulicami: Bunscha, Babińskiego. Prace potrwają do 23 czerwca br.

Na ul. Krzewowej, na odcinku między budynkami nr 9A -12, trwają prace związane z budową i przebudową sieci wodociągowej wraz z przyłączami. W trakcie robót połówkowe zawężenie jezdni, ruch kierowany przez osobę uprawnioną. Prace potrwają do końca czerwca br.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Puszkarskiej z ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Roboty drogowe realizuje deweloper w ramach inwestycji niedrogowej. Skrzyżowanie ul. Puszkarskiej z Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zostanie przebudowane na skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W ramach inwestycji w rejonie nowego skrzyżowania wybudowany zostanie również ciąg pieszo-rowerowy. Pierwszy etap prac realizowany będzie głównie na terenach zielonych. Drogowcy rozpoczną od przygotowania terenu oraz budowy instalacji i nowego ciągu pieszo-rowerowego. Później pojawią się pierwsze zmiany w organizacji ruchu – ruch pieszo-rowerowy zostanie przekierowany na nowo wybudowany układ drogowy, a w miejscu obecnego chodnika powstanie jezdnia. W dalszym etapie wykonawca przystąpi do korekty nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych po stronie CH Bonarka – wtedy ruch pieszo-rowerowy zostanie przesunięty bliżej CH Bonarka. W pierwszym miesiącu realizowanych prowadzonych – mogą występować chwilowe zawężenia pasa jezdni. Potem pojawi się zawężenie w ciągu ul. Puszkarskiej – na wysokości CH Bonarka. W okresie wakacyjnym wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. Kamieńskiego i od ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Będzie można przejechać tylko przez drogę wewnętrzną CH Bonarka i w kierunku Walerego Sławka. Prace potrwają do końca września br.

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

Trwają ostatnie prace brukarskie na modernizowanym odcinku ul. Teligi*. W związku z robotami zmiany dla pieszych – zwężenia jezdni. Prace potrwają do 09.06.2023 r.

Od 17.05.2023 r. trwa remont chodnika na ul. Aleksandry, na odcinku od posesji nr 4 do pętli autobusowej. W związku z pracami – lokalne zwężenia jezdni. Roboty potrwają do końca czerwca br.

18.05.2023 r. ruszyła rozbudowa fragmentu ul. Agatowej. W związku z robotami – zmiany w organizacji ruchu. Połówkowe zamknięcie jezdni na odcinku od ul. Półłanki ( zatoki autobusowe) do skrętu w ul. Agatową – Etap 1 – strona lewa i Etap 2 – strona prawa z zapewnieniem ruchu jednokierunkowego w stronę ul. Półłanki oraz całkowite zamkniecie jezdni na odcinku od ul. Agatowej ( skrzyżowanie ) w kierunku ul. Domagały – Etap 3. Wykonawca na czas robót drogowych przewiduje również całkowite zamknięcie drogi na odcinku Półłanki w kierunku ul. Agatowej- w późniejszym terminie. Wprowadzone zostaną objazdy, dojazd do posesji będzie zapewniony. Na realizację zadania wykonawca ma czas do końca sierpnia br.

Dzielnica XIII – Podgórze

Od 22.05.2023 r. na ul. Myśliwskiej trwają prace (w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych). Od 05.06.2023 r. realizowane będą prace asfaltowe na tarczy skrzyżowania ul. Myśliwskiej. W czasie robót ruch wahadłowy. Prace zakończą się w pierwszym tygodniu czerwca br.

Dodatkowo, od 29.05.2023 r. ruszyła kolejna inwestycja w rejonie ul. Myśliwskiej – odcinek od budynku nr 32D do skrzyżowania z ul. Lasówka (droga w rejonie ROD Zakłady Futrzarskie). Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi, chodnika, miejsc parkingowych, kanału deszczowego, instalacji: elektrycznej, oświetleniowej, wodociągowej. Początkowo zamknięty dla ruchu został odcinek drogi przebiegającej wzdłuż zakładów. W momencie prac na skrzyżowaniu z ul. Lasówka (okres wakacyjny) ulica zostanie zawężona, ruch będzie sterowany ręcznie przez uprawnionego pracownika. Prace potrwają do końca br.

W dniu 17.05.2023 r. rozpoczęły się prace na ul. Koszykarskiej, realizowane przez inwestora prywatnego w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Zakres prac obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Nowohucką do budynku nr 30C. W ramach inwestycji wybudowana zostanie droga klasy lokalnej wraz z odwodnieniem, oświetleniem i przekładkami kolidującego uzbrojenia. Dodatkowo przebudowane zostanie skrzyżowania z ul. Nowohucką. Aktualnie prace realizowane są na terenie zielonym (brak zmian w organizacji ruchu).

PKP PLK S.A. prowadzi prace na ul. Dekerta – zamknięty jest rejon skrzyżowania ul. Dekerta, Romanowicza i Dąbrowskiego, wyznaczone objazdy.

Od 06.06.2023 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzić będą prace antykorozyjne na wiadukcie kolejowym (W13 w km 3,019 LK91) zlokalizowanym nad ul. Powstańców Wielkopolskich, kierunek Nowa Huta (estakada Obrońców Lwowa). W związku z robotami zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. W dniach 06-17.06.2023 r. zawężony zostanie chodnik do szerokości 1,5 m, natomiast w dniach 9 – 11.06.2023 r. zawężona zostanie jezdnia do dwóch pasów ruchu (wyłączenie jednego pasa ruchu). W pierwszej kolejności zamknięty zostanie prawy pas (łącznik z ul. Wielickiej) – ruch będzie odbywał się po pozostałych dwóch pasach ruchu. W ramach postępu prac zostanie zamknięty pas środkowy – ruch odbywać się będzie pasem lewym (zjazdowy z Estakady Obrońców Lwowa) oraz pasem prawym (łącznikiem z ul. Wielickiej).

Na ul. Gromadzkiej, na odcinku między budynkami nr 5-11, trwają prace polegające na wykonaniu przyłącza wodociągowego oraz przyłącza kanalizacji sanitarnej. W związku z robotami – zawężenie jezdni. Prace potrwają do 05.06.2023 r.

Lokalne zawężenia jezdni czekają na kierowców na ulicach: Na Dołach (ustawienie rusztowania w celu wykonania remontu budynku) i Kalwaryjskiej (wykonanie izolacji fundamentów budynku).

Dzielnica XIV – Czyżyny

W związku z realizacją prac w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych zmiany w organizacji ruchu (lokalne zawężenia) czekają na kierowców na: al. Jana Pawła II (budowa drogi, chodnika, sieci wodociągowej kanalizacji opadowej i sanitarnej), ul. Na Załęczu (budowa łącznika), ul. Woźniców-boczna (budowa nowego układu komunikacyjnego), ul. Centralna (budowa ronda).

Dzielnica XVI – Bieńczyce

Od 05.06.2023 r. na os. Strusia, na wysokości budynków nr 1-2, realizowany będzie remont drogi wewnętrznej parkingu – wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Prace potrwają do 23.06.2023 r.

Od 22.05.2023 r. (od godz. 20.00), w godzinach nocnych prowadzone są prace związane z przebudową wodociągu na skrzyżowaniu ul. Nowolipki oraz ul. Okulickiego. W obrębie skrzyżowania wprowadzone ręczne kierowanie ruchem oraz ograniczona prędkości pojazdów do 40 km/h. Taka organizacja ruchu – ok. 3 tygodni. Prace realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje fragment S7, zmiany w organizacji ruchu pojawiły się na ul. Wąwozowej,na ul. Kocmyrzowskiej oraz ul. Łowińskiego.

GDDKiA działa również na ul. Petofiego. Od 18.05.2023 zwężona została jezdnia tej ulicy, na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Jagiełły, wprowadzony został ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, ograniczenie prędkości do 30 km/h, a ruch pieszy odbywa się południową stroną ulicy. Taka organizacje będzie obowiązywała 3 tygodnie.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

Od 31.05.2023 r. trwa remont jezdni oraz opasek na os. Sportowym, między budynkami nr 22-23. W związku z pracami zmiany dla mieszkańców – lokalne zawężenia. Roboty potrwają do końca czerwca br.

Wzrasta popyt na rynku nieruchomości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie