Kraków. Sukces studentów Akademii Górniczo-Hutniczej na międzynarodowych zawodach bolidów

Iwona Krzywda
Zespół AGH Racing zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów FS Michigan w ramach prestiżowej serii Formuła Student dedykowanej bolidom.

Zawody rozegrano na torze Michigan International Speedway w Stanach Zjednoczonych. W rywalizacji wzięło udział 118 zespołów z 18 krajów całego świata. Drużyny zmierzyły się w konkurencjach statycznych i dynamicznych.

Krakowska ekipa bez problemu przeszła kontrolę techniczną, znakomicie zaprezentowała się również w konkurencji Business Presentation oraz Skid-Pad, polegającej na jeździe po torze w kształcie cyfry osiem.

Zwieńczeniem zawodów był wyścig na trasie liczącej 22 kilometry. Bolid „Grażyna” zbudowany przez studentów AGH zajął w nim znakomite 5. miejsce, a w klasyfikacji generalnej krakowski zespół uplasował się ostatecznie na 9. pozycji.

Ekipa AGH Racing w tym sezonie zamierza jeszcze wystartować w sześciu odsłonach Formuły Student Do rywalizacji staną dwa bolidy: spalinowy oraz elektryczny, który będzie jednocześnie pierwszym polskim, studenckim, pojazdem w tej serii zasilanym wyłącznie dzięki energii elektrycznej.