Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków: Seminarium historii kobiet

Martyna Janekowicz
"Seminarium Historii Kobiet", organizowane przez Fundację Przestrzeń Kobiet, odbędzie się w Krakowie w dniach 21-22 września 2013 r. Wobec niewidoczności kobiet w historii nauczanej w szkołach i niezauważalności dorobku emancypantek na rzecz równości, organizatorzy proponują edukatorkom pracującym w województwie małopolskim seminarium.

Jego celem jest: pogłębienie wiedzy o historii kobiet, zdobycie wiedzy na temat metodologii historii i sposobów pracy ze źródłem oraz wzmocnienie umiejętności wdrażania wiedzy dotyczącej historii kobiet do działań edukacyjnych.

Do udziału w seminarium historii kobiet, organizatorzy zapraszają kobiety mieszkające w województwie małopolskim, edukujące młodzież i dorosłych o historii, obywatelstwie, różnorodności i równości: np. nauczycielki historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, studentki i doktorantki historii, politologii, socjologii, archiwistki, przewodniczki miejskie po Krakowie, działaczki organizacji pozarządowych, pracowniczki muzeów i innych instytucji kultury.

Seminarium będzie miało poziom zaawansowany, zajęcia są przeznaczone dla osób, które już posiadają podstawową wiedzę na temat historii kobiet (np. uczestniczyły we wcześniejszych warsztatach realizowanych przez Fundację Przestrzeń Kobiet) i chcą podnieść poziom wiedzy i zapoznać się z metodologią historii kobiet, a także wzmocnić swoje umiejętności wdrażania wiedzy o historii kobiet w działania edukacyjne.

Seminarium odbędzie się w centrum Krakowa w dniach 21-22 września 2013 r. (sobota-niedziela) w godz. 9:00 - 16.30. Zajęcia prowadzone będą w 16-osobowej grupie.

Uczestniczki otrzymają zaświadczenie o ukończeniu 2-dniowego seminarium, a także materiały edukacyjne przydatne w dalszej pracy edukacyjnej. Udział w warsztacie jest nieodpłatny dzięki współfinansowaniu projektu przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zajęcia poprowadzi dr Dobrochna Kałwa - wieloletnia pracowniczka Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Historii w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalistka w zakresie historii kobiet w XIX i XX wieku, historii mówionej i metodologii historii. Autorka monografii "Kobieta aktywna w Polsce międzywojennej". Dylematy środowisk kobiecych (Kraków 2001). Konsultantka naukowa czterech tomów Przewodniczki po Krakowie emancypantek (Kraków 2009, 2010, 2011, 2012).

Aby zgłosić się do udziału w Seminarium, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto