Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Półmaraton Marzanny to najstarsza z imprez organizowanych...

Kraków. Półmaraton Marzanny 2014 już w niedzielę [ZDJĘCIA]

X Krakowski Półmaraton Marzanny

Półmaraton Marzanny to najstarsza z imprez organizowanych przez Krakowski Klub Biegacza "Dystans". Cieszy się coraz większym powodzeniem - w 2004 roku bieg ukończyło 209 osób, dziesiątą edycję (24 marca 2013 r.) blisko dziesięć razy więcej. Rekordy trasy zostały ustanowione rok temu w marcu. Wycliffe Kipkorir Biwot z Kenii biegł 1:05:29, najszybsza kobieta Koteryna Karmanenko z Ukrainy pokonała dystans z czasem 1:16:30. Od trzech lat Krakowski Półmaraton Marzanny rozpoczyna się i kończy na Błoniach.Przed wbiegnięciem na metę uczestnicy wykonują półtora okrążenia, jednak pozostała część trasy prowadzi bulwarami wiślanymi, przez kładkę Bernatka, aby okrążyć Wawel i zapuścić się w historyczną część Starego Miasta (m.in. ulice Kanonicza, Senacka oraz Poselska).

Przylecieli do Krakowa ze sfałszowanymi paszportami. Mają zgłaszać się co miesiąc

Coraz bliżej ukończenia budowy pawilonu dla szympansów i makaków w krakowskim zoo