Kraków. MŚ w hokeju dywizji IA. Polska przegrała z Włochami [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Kraków. MŚ w hokeju dywizji IA. Polska przegrała z Włochami 1:2
Kraków. MŚ w hokeju dywizji IA. Polska przegrała z Włochami 1:2 Andrzej Banaś
MŚ w hokeju. Mecz Polska_Włochy zakończył się przegraną Polaków 1:2 w inauguracyjnym spotkaniu w Kraków Arenie. Hokejowe mistrzostwa przyciągnęły 11 tys. kibiców do Kraków Areny.

Źródło: Press Focus/x-news

Nasi reprezentanci nie sprawili jednak prezentu swoim fanom. Z Włochami ostatnio wygraliśmy trzy razy, na turnieju EIHC i w meczach towarzyskich. Rywale przyjechali pod Wawel w innym, znaczenie mocniejszym składzie, z 13 zawodnikami, którzy przed rokiem występowali w MŚ elity. - Wiemy, że grają bardzo twardo, agresywnie, musimy się im przeciwstawić tym samym - mówił przed meczem nasz trener Jacek Płachta.

W naszej ekipie była jedna zagadka: kto wystąpi w bramce, Rafał Radziszewski czy Przemysław Odrobny? Trener Płachta postawił na 33-letniego golkipera Comarchu Cracovii. Radziszewski od pierwszych minut miał sporo pracy, broniąc kilka strzałów rywali. Na lodzie trwała twarda walka. Po kilku minutach Polacy opanowali nerwy, mieli dwie bardzo dobre sytuacje, ale do bramki nie trafili Grzegorz Pasiut i Adam Bagiński.

Potem zaspała nasza obrona, zostawiła za dużo swobody Brianowi Ihnacakowi, który z paru metrów trafił pod poprzeczkę. Ta bramka podcięła Polakom skrzydła, nie grali już tak składnie. Dopiero w ostatnich minutach, gdy włoski zawodnik siedział na ławce kar, bliski wyrównania był Leszek Laszkiewicz.

W drugiej odsłonie Polacy szturmowali bramkę rywala i doprowadzili do remisu po efektownej akcji graczy Cracovii. Zza bramki podawał Sebastian Kowalówka, a Grzegorz Pasiut z bliska posłał krążek do siatki. Potem Włosi grali w osłabieniu i zdobyli gola. Po błędzie Rafała Dutki krążek przechwycili rywale i do naszej bramki z bliska trafił Anton Bernard.

Na początku III tercji Polacy mieli mnóstwo szczęścia. Potem wydawało się, że do remisu doprowadzi Grzegorz Pasiut, ale jego strzał z backhandu wyłapał bramkarz. Polacy walczyli bardzo ambitnie, lecz w ich grę wkradała się nerwowość. Rywale natomiast imponowali opanowaniem i obronili przewagę.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani