Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków. Mieszkańcy narzekają na zamknięte wejście na basen przy Eisenberga [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Mieszkańcy skarżą się na nieczynne wejście na basen przy ul. Eisenberga.
Mieszkańcy skarżą się na nieczynne wejście na basen przy ul. Eisenberga. Aneta Żurek
Mieszkańcy skarżą się, że niedawno otwarty, miejski basen tzw. Przystań na Eisenberga powstał na sporym terenie, ale sam budynek jest dość mały, szatnie mikroskopijne, w toalecie/prysznicu w części dla osób z niepełnosprawnością nie ma możliwości zamknięcia drzwi, a do tego jeszcze te schody... "Już przy pierwszym chłodzie i deszczu parę tygodni temu były mocno śliskie, a dziś widzę, że już w ogóle są wyłączone z użytku" - narzeka jedna z osób chodząca na pływalnię.

FLESZ - Mandaty za nieodśnieżony samochód i nie tylko

od 16 lat

- Nie rozumiem, jak taki bubel mógł przejść - w efekcie schody będą nieużywane przez dobrych parę miesięcy w roku. Część znajdująca się pod dachem przed wejściem do budynku także jest wyłożona tymi samymi płytkami co schody i też jest częściowo mokra i śliska - skomentowała jedna z mieszkanek.

Co na to urzędnicy? - Czynne są trzy wejścia na basen. Można tam się dostać głównym wejściem od ulicy Eisenberga, przejść do obiektu z parkingu, a także wejść bocznym wejściem. Zamknięte zostało wejście z terenu znajdującego się wewnątrz sportowego kompleksu. To wejście ze schodami wybudowano w pierwszym etapie inwestycji, ale jest przeznaczone dla drugiego etapu, w którym ma powstać m.in. zewnętrzny basen. Na ten wewnętrzny teren sąsiadujący z krytym basenem niektórzy mieszkańcy wyprowadzali psy, które były spuszczane ze smyczy. Z uwagi na bezpieczeństwo, a także zapewnienie czystości postanowiono wyłączyć przejście na ten teren. Zwróciliśmy się do operatora basenu, by otwarte zostało jednak także to czwarte, tylne wejście na pływalnię - wyjaśnia Michał Sobolewski z Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Przypomnijmy, że Centrum Sportu i Rekreacji „Przystań na Eisenberga” otwarto pod koniec sierpnia. Nowy obiekt składa się z dwóch części: hali basenowej – z niecką basenową, z sześcioma torami i dnem ruchomym, niecką do nauki pływania i brodzikiem dla dzieci, oraz strefy spa i fitness.

Drugi etap dotyczący budowy odkrytego basenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą będzie realizowany przy ul. Eisenberga przez dzierżawcę i z jego środków finansowych. Zgodnie z zawartą umową dzierżawca zobowiązany jest do zrealizowania zadania do 31 grudnia 2026 r.

Po powstaniu drugiego etapu główne wejście do całego kompleksu będzie od strony ul. Eisenberga, a do części otwartej będzie można przejść drzwiami, a następnie wspomnianymi schodami znajdującymi się od wewnętrznej strony sportowego kompleksu.

- Jeśli chodzi o wielkość szatni to spełniają one normy i nie rozpatrywaliśmy w tym zakresie żadnych przeróbek, zwłaszcza, że na ten temat też nikt nie zgłaszał dotychczas zastrzeżeń. W sprawie zamków w drzwiach prowadzących do prysznica i toalet dla osób niepełnosprawnych potwierdzamy, że w funkcjonujących dotychczas nie było możliwości zamykania się od wewnątrz, ale operator obiektu już zadeklarował wymianę zamków w tych drzwiach w trybie pilnym - dodaje Michał Sobolewski.

Kryta pływalnia przy ul. Eisenberga powstała w latach 2018–2021 na działce, na której uprzednio znajdowały się obiekty byłego Ośrodka Sportu „Krakowianka”. W latach 70. XX w. wybudowano tu kąpielisko, które funkcjonowało do 2008 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Mieszkańcy narzekają na zamknięte wejście na basen przy Eisenberga [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto