Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków. Mecz piłkarski „Dokopać psychiatrom”. Specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego ulegli „reszcie świata" [ZDJĘCIA]

Iwona Krzywda
Iwona Krzywda
Mecz rozegrano w Hali 100-lecia Cracovii
Mecz rozegrano w Hali 100-lecia Cracovii Aneta Zurek / Polska Press
W ramach pierwszego Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego w Hali 100-lecia Cracovii rozegrano mecz piłki halowej pn. „Dokopać psychiatrom”. W sportowej rywalizacji lepsza okazała się drużyna „reszty świata”, która pokonała zespół specjalistów ze Szpitala Uniwersyteckiego 8:3.

WIDEO: Trzy Szybkie

Spotkanie pomiędzy drużyną psychiatrów z SU dowodzoną przez prof. Bogdana de Barbaro a zespołem „reszty świata” na czele z Marcinem Jędrychowskim, dyrektorem SU, rozpoczął pierwszym kopnięciem piłki rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak. W pierwszych minutach meczu rywalizacja na boisku w Hali 100-lecia Cracovii była wyjątkowo zacięta, z biegiem czasu do głosu doszli jednak zawodnicy „reszty świata”. Drużynę występującą w niebieskich koszulkach w 11. minucie na prowadzenie wyprowadził prof. UJ Paweł Laidler, prodziekan ds. dydaktycznych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych. 60 sekund później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0, a przed przerwą dla „niebieskich” trafiali jeszcze Tomasz Wolak z działu zaopatrzenia SU i Robert Dziedzic z Wydziału Organizacji i Nadzoru Urzędu Miasta Krakowa. Psychiatrzy zdołali odpowiedzieć tylko raz za sprawą Krzysztofa Bańczyka, który skierował piłkę do siatki tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry.

Po zmianie stron nadal na boisku dominowali zawodnicy „reszty świata”. Kolejne gole dla ich zespołu zdobyli Robert Dziedzic i Tomasz Wolak. Psychiatrzy odpowiedzieli dwoma trafieniami Krzysztofa Bańczyka, na więcej nie było ich jednak stać. Skuteczne ataki wyprowadzili za to „niebiescy”. Na listę strzelców ponownie wpisał się Robert Dzieci i Tomasz Wolak, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 8:3.

Mecz „Dokopać psychiatrom” był jednym z elementów pierwszego Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego „Human week” organizowanego przez Szpital Uniwersytecki we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Urzędem Miasta Krakowa. Inicjatywa ma być odpowiedzą na coraz szybciej rosnącą skalę występowania problemów psychicznych wśród dorosłych i dzieci. Dzięki różnego rodzaju wydarzeniom zaplanowanym na najbliższe dni organizatorzy chcą zainteresować mieszkańców stolicy Małopolski tematyką zdrowia psychicznego, zwrócić uwagę na zagrożenia związane z zaburzeniami psychicznymi i uczyć o możliwościach uzyskania realnej pomocy specjalistów bez krzywdzącej stygmatyzacji.

W ramach „Human week” od początku tygodnia w Krakowie odbywają się różnego rodzaju wykłady, prelekcje, wystawy czy pokazy filmowe. Na piątek 11 października zaplanowano jeszcze m.in. wieczór z poezją dr hab. Marty Eloy-Cichockiej, Joanny Oparek i Juliusza Pielichowskiego z muzyką na żywo. W godz. 10-16 czynne będą również namioty rozstawione na placu przed Muzeum Narodowym, gdzie zainteresowane osoby mogą uzyskać informację na temat oferty pomocy kierowanej do osób z zaburzeniami psychicznymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto