Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków. Kolejne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego już w nowej siedzibie

Iwona Krzywda
Iwona Krzywda
Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego
Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Dwa kolejne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego dotychczas funkcjonujące w centrum Krakowa zostały przeniesione do nowej siedziby lecznicy, która powstała w Prokocimiu. Ostatni etap przeprowadzki odbędzie się na początku stycznia.

WIDEO: Barometr Bartusia

Na początku tygodnia do chorych przyjmowanych już w innowacyjnym kompleksie medycznym, który powstał przy ul. Jakubowskiego w Krakowie-Prokocimiu, dołączyli pacjenci dwóch kolejnych uniwersyteckich klinik. Na południe Krakowa przeniósł się Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Stanów Nagłych oraz Oddział Kliniczny Ortopedii i Traumatologii. W nowej siedzibie funkcjonują już także ambulatoryjne poradnie specjalistyczne powiązane z tymi oddziałami.

Przypomnijmy, że wielka przeprowadzka uniwersyteckich klinik rozpoczęła się w połowie listopada. W pierwszym etapie z budynków w centrum Krakowa do Prokocimia przeniósł się oddział nefrologii, stacja dializ, oddział chorób zakaźnych, trzy oddziały intensywnej terapii (z ul. Kopernika 40 i ul. Śniadeckich 5 i ul. Skawińskiej 8), oddział chirurgii ogólnej, onkologicznej, gastroenterologicznej i transplantologii, oddział diabetologii, oddział reumatologii i immunologii, oddział angiologii, oddział pulmonologii i alergologii oraz oddział gastroenterologii.

Ostatnia część przenosin Szpitala Uniwersyteckiego ma ruszyć 7 stycznia. Wówczas z centrum Krakowa do Prokocimia przeniesie się ostry dyżur, który na razie bez zmian funkcjonuje w budynku przy ul. Kopernika 50.

Prokocimska siedziba SU to największy i najnowocześniejszy kompleks medyczny w Polsce i jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. Na jej potrzeby dyrekcja szpitala zakupiła ponad 9 tys. różnego rodzaju aparatury medycznej wartej blisko 300 mln zł. W nowym miejscu w ratowaniu zdrowia i życia Małopolan lekarzom będzie pomagał m.in. robot chirurgiczny – pierwszy tego typu w naszym kraju - pozwalający na przeprowadzanie precyzyjnych, małoinwazyjnych zabiegów laparoskopowych przy pomocy niewielkich nacięć oraz robot neurochirurgiczny, podpowiadający jak poprowadzić narzędzia chirurgiczne w taki sposób, by ominąć wrażliwe struktury mózgu i nie uszkodzić wzroku czy słuchu pacjenta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto