Kraków Kings przegrali z Lowlanders Białystok. Dużo emocjji i zwroty akcji w meczu 7. kolejki PFL 2023

Artur Bogacki
Bilans Kraków Kings to 3 zwycięstwa i 4 porażki
Bilans Kraków Kings to 3 zwycięstwa i 4 porażki Andrzej Banas
W meczu 7. kolejki Polskiej Futbol Ligi drużyna futbolu amerykańskiego Kraków Kings przegrali u siebie z Lowlanders Białystok 18:21 (6:0, 6:0, 0:14, 6:7). Spotkanie na stadionie Nadwiślanu Kraków odbyło się w niedzielę, 4 czerwca 2023 roku.

Kings - Lowlanders, czyli rewanż za finał PFL

Mecz miał dodatkowy smaczek, bo spotkały się drużyny, które grały ze sobą w ubiegłorocznym finale PFL. Wówczas niespodziewanie zwyciężyli Lowlanders, którzy teraz też zaskoczyli rywali.

Po pierwszej połowie (dwie kwarty) niewiele wskazywało na sukces gości. Pierwsze przyłożenie zdobył Paweł Szmit. Duży udział w tym sukcesie miał Jan Szwej. Najpierw rajdem przez pół boiska wypracował dobrą sytuację; w kolejnej akcji skutecznie zblokował rywala, ułatwiając bieg koledze z drużyny.

W drugiej kwarcie gospodarze dołożyli następny touchdown - Szwej dopełnił formalności po krótkim biegu (12:0). Chwilę wcześniej efektowne, dalekie podanie Mateusza Wiechecia złapał Tomasz Skowroński. Po obu przyłożeniach krakowianom nie udało się zdobyć dodatkowych punktów (nieudane podwyższenia), co okazało się ważne w końcowym rozrachunku.

Zwrot akcji po przerwie. Lowlanders zaskoczyli Kings

Po przerwie przyjezdni zagrali znacznie skuteczniej. W trzeciej kwarcie objęli prowadzenie. Kluczowe były okoliczności drugiego przyłożenia, po których objęli prowadzenie. Najpierw niespodziewanie przejęli piłkę w środkowej strefie, a następnie wyszła im niesamowita akcja podaniowa przez ponad pół boiska. Wykorzystali też oba podwyższenia i było 12:14.

Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli, także w efektownym stylu. Na początku IV kwarty Skowroński złapał krótkie podanie Wiechecia, przebiegł z piłką ponad pół boiska! Próba podwyższenia za 2 pkt była nieudana, wynik brzmiał 18:14.

Gościom do sukcesu wystarczało jedno przyłożenie, dopięli swego dzięki akcji Krzysztofa Nosowa. Tej straty miejscowi już nie odrobili.

Po 7 kolejkach Kings zajmują ostatnie, 4. miejsce, ostatnie w grupie południowej (3 zwycięstwa, 4 porażki). Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało im jedno spotkanie.