bd
Młodzicy KS Korony Kraków
Młodzicy KS Korony Kraków Materiały prasowe
Koszykarze KS Korona 1919 Radwansport Kraków wywalczyli awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików w koszykówce.

FLESZ - Finlandia chce wstąpić do NATO

od 16 lat

W pierwszym meczu turnieju półfinałowego, który odbył się na hali Korony, młodzi zawodnicy z Podgórza pokonali MKS Start Lublin 94-52. W drugim dniu zawodów młodzicy Korony 1919 Radwansport po zaciętej rywalizacji pokonali uważanych za faworytów do Mistrzostwa Polski koszykarzy Akademii Młodych Dzików Warszawa 94-83.

Na zakończenie turnieju podopieczni trenerek Kingi Wilk i Katarzyny Homoncik pokonali zespół MKS Pruszków 75-70.

Skład drużyny: Adam Bonar, Mateusz Skrzek, Aleksander Nowak, Marcel Czanecki, Eryk Banzet, Konstantinos Aravidis, Kajetan Gąstoł, Filip Laskowski, Ignacy Łuczkowski, Wojciech Pasieczny, Kacper Gąstoł, Aleksander Skoczylas, Zbigniew Smoleński, Franciszek Baran.

Partnerem głównym wydarzenia była gmina miejska Kraków, a partnerem Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, którzy wsparli organizację imprezy.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodzików odbędzie się w dniach 1-5 czerwca w Warszawie i wystąpi w nim 8 najlepszych zespołów w Polsce. Przeciwnikami w grupie młodych koszykarzy z Podgórza będą drużyny: MKS Piotrówka Radom, Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra i TKM Włocławek.