Korona poza finałem

MC
W rewanżowym spotkaniu półfinałowym o mistrzostwo III ligi koszykarzy Korona Kraków pokonała Unię Tarnów 70:66 (20:14, 12:25, 18:15, 16:10). Mimo tego zwycięstwa krakowian, do finału awansowała Unia, która w pierwszym ...

W rewanżowym spotkaniu półfinałowym o mistrzostwo III ligi koszykarzy Korona Kraków pokonała Unię Tarnów 70:66 (20:14, 12:25, 18:15, 16:10). Mimo tego zwycięstwa krakowian, do finału awansowała Unia, która w pierwszym meczu wygrała różnicą 26 punktów. Punkty zdobyli: Hajduk 18, Dudzik 17, Sumara 13, Pająk 11, Gijkolli 9, Ostrowski 2 - Dębosz 24, Kopeć 15, Wawrzonek 11, Skowron 6, Ochwat 6, Olesik 4.

Mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando Korony. Dopiero na początku drugiej kwarty goście jakby się ocknęli i wówczas przewaga gospodarzy nie była już tak widoczna. Po przerwie gra wyraźnie się już wyrównała i najczęściej wynik jaki się pojawiał na świetlnej tablicy był remisowy. Na pół minuty przed końcową syreną było 66:66, ale po bardzo dobrych i udanych akcjach Hajduka i Dudzika Korona zapewniła sobie w tym meczu wygraną. Mimo, iż to zwycięstwo nie dało im awansu, to dla młodych koszykarzy Korony należą się słowa uznania za postawę w tym spotkaniu, a także w meczach podczas całego sezonu ligowego. Niestety podczas tej potyczki poważnej kontuzji złamania żeber doznał zawodnik gospodarzy Michał Sumara.

Obecnie na placu boju o mistrzostwo III ligi pozostały już tylko dwie drużyny Unia Tarnówi Limblach Limanowa. Pierwszy mecz finałowy zostanie rozegrany w najbliższy weekend w Tarnowie, natomiast rewanż za dwa tygodnie w Limanowej.