JKH Jastrzębie - Cracovia: porażka mistrzów

Paweł Guga
Rudolf Rohaczek
Rudolf Rohaczek Jacek Kozioł/archiwum
Niespodzianka w Jastrzębiu. Hokeiści JKH pokonali pokonali Comarch Cracovię 5:4.

Fakty24: Zobacz najświeższe informacje z Krakowa i Małopolski!

Niezwykle emocjonujący, wyrównany mecz. Gospodarze bezwzględnie wykorzystali wszystkie błędy krakowian i to w decydujących momentach spotkania.

W 11 min Słodczyk wygrał wznowienie w tercji Cracovii, strzał Bordowskiego pod poprzeczkę i miejscowi prowadzili. W 29 min gospodarze wykorzystali błąd krakowian przy wyprowadzaniu krążka podczas przewagi liczebnej i wyprowadzili skuteczną kontrę. Co prawda L. Laszkiewicz po 10 sekundach strzelił kontaktowego gola, ale kolejna kontra jastrzębian w 32 minucie była skuteczna.

Mecz przebiegał na zasadzie ataki krakowian i kontry miejscowych. I ta taktyka okazała się skuteczna. Tym bardziej że bardzo dobrze bronił Kosowski. Na początku ostatniej tercji akcję rozpoczął Chmielewski. Podał do Martynowskiego, ten do Sucharskiego i Cracovia ponownie złapała kontakt. Ale tylko na kilka minut. W 52 min Kąkol, w dużym zamieszaniu, posłał krążek pod poprzeczkę bramki Radziszewskiego. Ale najwięcej emocji było w ostatniej minucie.

Rudolf Rohaczek wycofał z bramki Radziszewskiego i w przewadze liczebnej Witowski pokonał Kosowskiego. Po 17 sek gumę do pustej bramki skierował Kral. 12 sekund i Chmielwski strzela bramkę. Ale na wyrównanie zabrakło czasu.

JKH Jastrzębie - Comarch-Cracovia 5:4 (1:0, 2:1, 2:3)
Bramki: 1:0 Bordowski (Słodczyk) 10.09, 2:0 Bordowski (Ivicic, Drzewiecki) 28.54, 2:1 L. Laszkiewcz (Słaboń, Besch) 29.04, 3:1 Marzec (Strużyk) 31.15, 3:2 Sucharski (Martynowski, Chmielewski) 43.15, 4:2 Kąkol (Bordowski, Urbanowicz) 51.43, 4:3 Witowski (Słaboń) 59.22, 5:3 Kral 59.39, 5:4 Chmielewski (Sucharski) 59.51.
Widzów: 1500
Sędziowali: Wolas (Oświęcim) oraz Klich i Wieruszewski (Katowice). Kary: 8 i 4 min.
JKH: Kosowski - Ivicić, Górny, Kulas, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Bryk, Kąkol, Kogut, Drzewiecki - Pastryk, Owczarek, Marzec, Salamon, Strużyk. Trener: Jiri Reznar.
Cracovia: Radziszewski - Sznotala, Besch, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Prokop, Dulęba, Witowski, Tutkowski, Kosidło - Wilczek, Kulik, Piotrowski, Biela, Sarnik - Sucharski, Martynowski, Chmielewski. Trener: Rudolf Rohaczek.

Małopolska Wybory 2011: Zobacz wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu