JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia. Karna rozgrywka w Jastrzębiu

JKH Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:1 po karnych
JKH Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:1 po karnych Andrzej Banaś
Hokeiści Comarch Cracovii nie przedłużyli serii zwycięstw do siedmiu. Minimalnie gorsi w rzutach karnych okazali się od JKH Jastrzębia-Zdrój, ale zdobyli jeden punkt i nadal są na 1. miejscu w tabeli.

W „Pasach” zadebiutował pozyskany kilka dni temu reprezentant Polski Alan Łyszczarczyk oraz Fin Mico Luoto. Po wyrównanej I tercji, w której obaj bramkarze mieli trochę pracy, na początku drugiej trafił Paś, finalizując wzorcową kontrę gospodarzy. Potem goście mieli okazje odrobić straty grając 5 na 4, ale mimo prób Łyszczarczyka i Guli, rezultat nie zmienił się. Potem gospodarze przetrwali osłabienie. Mecz zrobił się brzydki, było sporo walki, a mało ładnych zagrań. Wreszcie Michalski sprawdził Balizsa, ale górą był bramkarz. Miejscowi dobrze się zamurowali i liczyli na kontry. Z końcem tercji znów Cracovia grała 5 na 4 i znów tego nie wykorzystała.

Ale w 44 min zespołowa akcja drugiego ataku przyniosła efekt. Łyszczarczyk zagrał do Wronki, ten do D. Kapicy, który uderzeniem spomiędzy bulików trafił do siatki. Cracovia chciała zakończyć mecz w regulaminowym czasie, w 59 min sam na sam był Brynkus, ale górą był bramkarz. A więc potrzebna była dogrywka. W niej w 64 min „Pasy” miały rzut karny – D. Kapica zmarnował jednak okazję, nie oddając strzału! W końcówce dogrywki gospodarze wycofali bramkarza, zagrali w 4, ale o mało co nie stracili gola po strzale D. Kapicy z daleka. Za bójkę kary meczu otrzymali Urbanowicz i Kasperlik.

W karnych (w „Pasach” bronił Zabolotny) minimalnie lepsi okazali się jastrzębianie, choć goście dwukrotnie, po uderzeniach Wronki i Łyszczarczyka, obejmowali prowadzenie. Na gola Rajamakiego nie odpowiedział jednak Sawicki.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia 2:1 po karnych (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:0, k. 3:2)
Bramki: 1:0 Paś (Rajamaki) 21, 1:1 D. Kapica (Wronka, Łyszczarczyk) 44, 2:1 Rajamaki 65 decydujący karny.
JKH: Balizs – Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaki – Horzelski, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec – Sevcenko, Kamieniew, Huhdanpaa, Freidenfelds, Sinegubovs – Górny, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.
Cracovia: Stojanović (65 Zabolotny) – Kinnunen, Jezek, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Łyszczarczyk, D. Kapica - Husak, Graborenko, Brynkus, Racuk, Tomi – Krejci, Luoto, Dziurdzia, Michalski, Arrak.
Sędziowali: K. Kozłowski, M. Krzywda. Kary: 33 ( w tym 20 kara meczu dla Urbanowicza – 31 (w tym 20 kara meczu dla Kasperlika min.. Widzów: 700.