Jazzowa premiera roku i wyjątkowy koncert Kasi Pietrzko z nową formacją w Radiu Kraków. Tego nie można przegapić!

Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa
Już 15. października najlepsi polscy młodzi jazzmani zatrzęsą sceną Radia Kraków. Formację poprowadzi renomowany saksofonista Sylwester Ostrowski, a niepodważalną gwiazdą wieczoru będzie Kasia Pietrzko - pochodząca z Krakowa wirtuozerka fortepianu. Wszystko z okazji premiery nagranego w USA albumu “Jammin’ with KC”.

Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela, Jakub Mizeracki, Tomasz Chyła oraz Kacper Smoliński to skład nowej na rynku formacji Jazz Forum Talents, ale też nazwiska, które należy zapamiętać. Osobno stawali na polskich i europejskich scenach, by w końcu spotkać się na Jazz Forum Showcase powered by Szczecin 2019. Spośród 250 zgłoszonych na wydarzenie artystów to właśnie oni okazali się najlepsi i w ramach kontynuacji projektu zawiązali zespół. I choć na scenie są dopiero od kilku lat, lista ich sukcesów jest dłuższa, niż u niejednego doświadczonego muzyka. Wystarczy spojrzeć na dokonania krakowianki - nominacja do Fryderyka, Mateusz Trójki w kategorii Muzyka Jazzowa – Debiut, Nowa Nadzieja „Grand Prix” Jazz Melomani, ale też Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej za szczególne osiągnięcia kulturalne. Artystka, już 15 października, stając ramię w ramię z pozostałymi młodymi gwiazdami, zaprezentuje małopolskiej publice singiel “Chiefs Kingdom” z nadchodzącego albumu „Jammin’ with KC”.

Opiekę nad projektem, a także młodymi zdolnymi wziął na siebie Sylwester Ostrowski, saksofonista, który występował m.in. w kultowym Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku, a w swoim dorobku ma płyty z takimi artystami jak Deborah Brown czy Keyon Harrold. Niedawno zdradził nam szczegóły koncertu. - Dosłownie na chwilę przed premierą zagramy kilka utworów z albumu „Jammin’ with KC” - wyjawia Sylwester Ostrowski. - Mieszkańcy Krakowa na pewno też ucieszą się widząc i słysząc Kasię, która jest mocno związana z miastem i która przygotowała kilka niespodzianek dla swoich fanów.

Emocje podgrzewa fakt, że materiał na płytę artyści nagrali w lutym w Studiu w Omaha przy okazji wizyty w Kansas City. - Jestem dumny, że mogę prowadzić zespół młodych talentów Jazz Forum - dodaje Ostrowski. - Choć zawsze powtarzam, że to nie mołode talenty, a wschodzące gwiazd jazzu, o czym będzie można przekonać się już 15 października podczas koncertu w Krakowie, a także na następny dzień sięgając pachnący świeżością album „Jammin’ with KC”.

Co ciekawe, projekt młodych artystów zyskał aprobatę samego Wyntona Marsalis’a, amerykańskiego trębacza i kompozytora stawianego na równi z największymi legendami jazzu. Można było przekonać się o tym podczas webinarium i sesji mentorskiej emitowanej w mediach społecznościowych 5 października z udziałem muzyka, Pawła Brodowskiego, Sylwestra Ostrowskiego i oczywiście Jazz Forum Talents. Zapis wydarzenia można znaleźć na FB magazynu Jazz Forum.

A wracając do koncertu… - Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się przez pandemię sprawia, że wielu fanów jazzu nadal jest mocno spragnionych obcowania z kulturą, a w szczególności obcowania z muzyką na żywo - mówi Asia Pieczykolan, Jazz Forum. - Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w koncertach Sylwester Ostrowski & JAZZ FORUM Talents „Jammin’ with KC”. Gwarantujemy masę pięknych i niezapomnianych dźwięków, ale też pełne bezpieczeństwo.

Premiera albumu „Jammin’ with KC” już 16.10.2020

Trasa koncertowa Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents:

  • 15.10.2020 - Radio Kraków
  • 16.10.2020 - Palm Jazz Festival, Gliwice
  • 17.10.2020 - Jassmine, Warszawa
  • 18.10.2020 - Radio Rzeszów
  • 20.10.2020 - Streaming koncertu Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents na social media Jazz at Lincoln Center FB/YT/IG
  • 6.11.2020 - Streaming koncertu Wynton Marsalis Septet na social media Szczecin Jazz i Jazz Forum

Dodaj ogłoszenie