Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jaroszowiec, Cisowa, Paczółtowice - Jura Krakowsko-Częstochowska

red.
cisowa.pl
Na stokach Jury Krakowsko-Częstochowskiej spotkać można początkujących narciarzy oraz tych, którzy mają tu blisko. Na wszystkich czekają kilkusetmetrowe trasy o przewyższeniu od 30 do 90 metrów.

Trzy spośród siedmiu ośrodków narciarstwa zjazdowego na Jurze – z największą i najnowocześniejszą Cisową - położone są w Małopolskiem. Ale blisko jest także do tych w województwie śląskim – Morska, Smolenia, Kamyka i Grabowej.

Cisowa

Jadąc od strony Częstochowy należy kierować się Zawiercie, Ogrodzieniec, Pilicę i Wolbrom. Z Katowic podążamy na Olkusz, Wolbrom i Pilicę. Narciarze mają tu do dyspozycji dwie trasy – trudniejszą, czerwoną (550 m) i 700-metrową niebieską. W ciągu godziny wyciąg orczykowy (różnica poziomów – ok. 90 m) może przewieźć 750 osób. Wjazd kosztuje od 1,50 do 2 PLN (karnety punktowe i czasowe). Stok jest oświetlony, ratrakowany i sztucznie naśnieżany. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu, serwis i szkoła narciarska, dostępny jest bar oraz parking.

Paczółtowice

Położony najbliżej Krakowa (30 km) jurajski ośrodek narciarski. Pierwsi byli tu golfiści (203 r.), a w 206 r. dołączyli do nich narciarze.
Trasa jest przygotowywana przez ratrak, naśnieżana i oświetlona. W sąsiedztwie stoku dla dorosłych znajduje się trasa narciarska dla dzieci, wyposażona w wyciąg o długości 100 m. Przy stoku funkcjonują wypożyczalnia sprzętu i serwis, punkty gastronomiczne oraz zaplecze socjalno-sanitarne.

Trasy i wyciągi talerzykowe

Trasa I: długość - 750 m, różnica poziomów – 70 m, długość wyciągu I – 650 m, przepustowość - 700 osób/godz.
Trasa II: długość - 380 m, długość wyciągu II – 350 m.
Wyciąg III – 100 m, różnica poziomów – 10 m.

Jaroszowiec

Najłagodniejszy z jurajskich stoków: różnica poziomów – 27 metrów. Przy blisko 200-metrowej, oświetlonej trasie działa wyciąg talerzykowy (przepustowość – 400 os./godz.).
Dojedziemy tu kierując się z Olkusza na Klucze. Na rondzie w tej miejscowości skręcamy w ul. Rabsztyńską, z której prowadzi prosta droga do Jaroszowca. Na początku miejscowości skręcamy przy szkole. Autem dotrzemy do miejscowego kościoła. Stamtąd do wyciągu jest 300 m.

nocowanie_32.jpg

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto