Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Jarocin, po co wolność". Pokaz w kinie Mikro

red
3 grudnia, w krakowskim kinie Mikro, o godz. 19, odbędzie się specjalny pokaz filmu "Jarocin, po co wolność" dla współproducentów i przyjaciół. W pokazie wezmą też udział darczyńcy, którzy wsparli film w ramach akcji crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi.pl.

Crowdfunding czyli finansowanie społecznościowe nie jest popularnym sposobem wspierania kultury w Polsce, my jednak postanowiliśmy sprawdzić czy fani Jarocina zaangażują się w akcję. Odzew był niesamowity, wsparło nas ponad 100 osób, bez których naszego filmu po prosu by nie było - mówi Aneta Zagórska, producentka filmu.

Akcja crowdfundingowa dla filmu realizowana była w kwietniu br. za pośrednictwem najpopularniejszego polskiego portalu crowdfundingowego - PolakPotrafi.pl. Dzięki wsparciu darczyńców, film zdobył dodatkowe fundusze na zakup materiałów archiwalnych oraz wyprodukowanie nośników kinowych.

Sercem jesteśmy w Jarocinie, ale to w Krakowie powstawał nasz film i to właśnie tutaj chcieliśmy się spotkać ze wszystkimi osobami, które nas wspierały - mówi Marek Gajczak, współreżyser filmu.

Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami i bohaterami filmu oraz koncert Grzegorza Kmity „Patyczaka.” Pokaz jest otwarty dla publiczności. Bilety można nabyć w kasie kina Mikro.

"Jarocin, po co wolność" to pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny obejmujący całą historię festiwalu - od jego początków w latach 60. i 70. przez eksplozję popularności w latach 80. po trudne lata 90. i współczesność. Podróż przez kilka dekad ukazuje wyjątkową siłę muzyki, która staje się bohaterem i narratorem filmu. Film opowiadany jest nie tylko wspomnieniami rockowych buntowników i jarocińską ścieżką dźwiękową, ale także unikalnymi materiałami archiwalnymi i niepublikowanymi dotąd amatorskimi nagraniami.

W dokumencie znalazły się barwne opowieści osób, które występowały w Jarocinie, m.in.: Dariusza „Maleo” Malejonka, Pawła „Gumy” Gumoli, Grzegorza „Kmity” Patyczaka, Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego, Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, Marka Piekarczyka, Muńka Staszczyka, Kazika Staszewskiego. Głos zabrali również organizatorzy festiwalu, m.in. Walter Chełstowski i Jurek Owsiak, władze samorządowe Jarocina, a nawet ówczesny szef milicji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto