MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jak zrzucić cholesterol po zimie? [porady]

Redakcja
Poziom cholesterolu zmienia się w zależności od pory roku. Zdecydowanie najwyższy jest zimą. Co zrobić, by przywrócić jego właściwy poziom na wiosnę? Wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany w swoim życiu.
Po pierwsze: zacznij się więcej ruszać

Kiedy dni stają się dłuższe, a słońce świeci mocniej, więcej czasu spędzajmy na świeżym powietrzu, co będzie zbawienne dla zdrowia. To doskonały sposób na walkę z podwyższonym poziomem cholesterolu. Pamiętajmy jednak o tym, by nie forsować zbytnio organizmu zmęczonego zimą. Przeciążenie mięśnia sercowego może być bardzo niebezpieczne, dlatego optymalny będzie niezbyt długi, ale dość intensywny trening, który pozwoli nam wyczuć szybsze bicie serca.

Po drugie: wartościowa dieta

Postaraj się zastąpić potrawy zawierające tłuszcze nasycone owocami i warzywami. Powinniśmy ich spożywać od 0,5 do 2 kg dziennie. Dostarczą one witamin i składników mineralnych oraz błonnika, który jak szczotka ,,wymiata” z organizmu cholesterol oraz obniża poziom trójglicerydów, które powodują miażdżycę. Do diety dołączmy tłuste ryby morskie, gdyż zawierają dużo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, obniżających poziom „złego” cholesterolu. Ważnym krokiem w walce z cholesterolem jest włączenie do diety Danacolu – niskotłuszczowego produktu, który obok tradycyjnych bakterii jogurtowych (Streptococcus thermophilus i Lactobacillus bulgaricus), zawiera także sterole roślinne. To właśnie wzbogacenie Danacolu w sterole roślinne pozwala na zwiększenie poziomu ich spożycia, co umożliwia obniżenie stężenia „złego” cholesterolu w organizmie. Spożywanie Danacolu zaleca się osobom, u których wskazane jest obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Można go łatwo włączyć do zrównoważonej, zróżnicowanej i smacznej diety.

Po trzecie: rzuć palenie

Palenie papierosów nie tylko obniża naszą odporność, ale przyczynia się do wzrostu poziomu cholesterolu we krwi. Do uszkodzonych ścian tętnic u palaczy łatwiej przyczepiają się duże cząsteczki lipoprotein. To właśnie w takiej postaci we krwi krąży „zły” cholesterol – LDL, powodując miażdżycę. W skutek zwężonych tętnic palacze cierpią na permanentne niedotlenienie organizmu.

Co jeszcze możesz zrobić?

Przede wszystkim należy regularnie mierzyć poziom cholesterolu i jego frakcji trójglicerydów. Pierwsze badanie poziomu cholesterolu należy wykonać ok. 20 roku życia.**Kolejne badania – raz na 3 do 5 lat**, a po ukończeniu czterdziestego roku życia raz na 2 lata. Raz na rok powinni to robić m.in. palacze, cukrzycy, nadciśnieniowcy oraz osoby u których choroby serca są dziedziczne. Całkowite stężenie we krwi tej substancji nie powinno przekraczać 200 mg/dl.


Dodatkowych informacji udzielają:
Agnieszka Kaflik Network PR, tel.: +48 22 867 28 90 wew. 18, e-mail: [email protected] 

Anna Popińska Network PR, tel.: +48 22 867 28 90 wew. 19, e-mail: [email protected]





emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto