Polecamy

#1 Zaproś mniej gości © Canva
[2/11]

#1 Zaproś mniej gości

To rada, z której pewnie nie skorzystają ci, których wesele będzie raczej kameralne, ale mogą ją wykorzystać ci, którzy początkowo na listę gości wpisali 100 i więcej osób. „Talerzyk” kosztuje od 150 do nawet 350 złotych. Jeśli wykreślicie z listy gości 20 osób, automatycznie zredukujecie koszty o 3-7 tysięcy złotych.

Będziecie też potrzebowali mniej alkoholu, a to kolejne oszczędności. Przy założeniu, że na wesele kupuje się 0,5 litra wódki na każdą osobę, wykreślając z listy gości 20 osób, możecie kupić 10 litrów mniej wódki – a to około 400 złotych mniej. Niby niedużo, ale za te pieniądze możecie np. zorganizować transport dla gości.

Wesele to ogromny wydatek, jednak wciąż większość z nas nie wyobraża sobie, by ślub obył się bez niego. Kiedy jednak zabieramy się na poważnie do jego planowania, często okazuje się, że koszty tej imprezy są dużo większe niż początkowo zakładaliśmy. Jak zaoszczędzić na weselu, by mimo wszystko było niezapomnianą imprezą? Czy to w ogóle możliwe? Sprawdziliśmy!

Najnowsze wiadomości

reklama