Iskra Klecza Dolna - Hutnik Nowa Huta 3:1 [relacja dziennikarza obywatelskiego]

Młoda ekipa Hutnika, uległa beniaminkowi w inauguracyjnym meczu ...
Młoda ekipa Hutnika, uległa beniaminkowi w inauguracyjnym meczu ... Tomasz Gawędzki/11.pl
Młoda ekipa Hutnika, uległa beniaminkowi w inauguracyjnym meczu IV ligi.

W ostatni weekend sierpnia startuje Piłkarska Liga Kobiet [zobacz terminarz]

Ciepła, słoneczna pogoda i komplet widowni na trybunach (w tym ponad 300 kibiców z Nowej Huty) - tak przywitano oba zespoły na stadionie w Kleczy Dolnej. Beniaminek czwartej ligi w swoim pierwszym pojedynku podejmował Hutnika Nowa Huta i w  inauguracyjnym meczu zwyciężył 3:1.

Od samego początku spotkania przeważał Hutnik, jednak jego zagrania były mało precyzyjne, a szybkie akcje były łatwo przerywane przez kleczan. - W barwach krakowskiego klubu biegali przestraszeni chłopcy, którzy wyróżniali się jedynie tym, że mieli na koszulkach wydrukowane nazwiska - ironicznie komentowali zawodników Hutnika miejscowi dziennikarze. Jednak ci "przestraszeni chłopcy", mimo porażki, pozostawili wiele serca na murawie.

Pierwsza bramka spotkania, została strzelona głową przez wysokiego Kukiełkę. Hutnik po golu Nawrota, wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy. W 59 minucie meczu Iskra znów wyszła na prowadzenie. Kowalczyk zagrał piłkę do Kukieły, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem Hutnika i płaskim strzałem w długi róg zaliczył swoje drugie trafienie w tym meczu. Chwilę później, w kontrowersyjnych okolicznościach wynik meczu na 3:1 ustalił Krajak.

Hutnik szansę na pierwsze punkty będzie miał w przyszłą niedzielę gdy zmierzy się z Orłem Piaski Wielkie.

Iskra Klecza Dolna - Hutnik Nowa Huta 3-1 (1-1)
1-0 Kukieła 30, 1-1 Nawrot 45, 2-1 Kukieła 59, 3-1 Kryjak 63.

Iskra: Kawaler – Kozioł, Drechny, Nowak, Glanowski, Kowalczyk (89 Zaremba), Korba, Smagło (90 Sobala), Kryjak (79 Węgrzyn), Kukieła, Niewidok (74 Dobisz).

Hutnik: Stępniewski – Jarosz (60. Antoniak), Urbaniec, Jurkowski (67. Kozak), Guja, Drobny, Lipowiecki (46. Stanek), Gamrot, Nawrot, Zdziński (46. Cichy), Białkowski.