Wybierz region

Wybierz miasto

  Warsztaty warzenia piwa domowego

  Jak Zrobić Piwo - sala warsztatowa
  Kraków, ul. ostatnia/2d

  10:00 - 18:00 Sobota, 7 grudnia

  Zapraszamy na warsztat, podczas ktoregopoznasz tajniki warzenia piwa w domu.
  Podczas jego trwania zobaczysz na własne oczy jak powstaje piwo, poznasz sprzęt piwowarski i wszystkie elementy procesu wrzenia oraz… sprobujesz gotowych piw domowej roboty!

  Po wyjściu z warsztatow będziesz w stanie samodzielnie uwarzyć piwo domowe, ktore z powodzeniem przebije jakością piwa koncernowe dostępne w większości sklepow.

  Ponadto podczas trwania warsztatow dowiesz się więcej o samym piwie jako trunku. Zdegustujesz piwa w kilku rożnych stylach oraz dowiesz się z czego wynika ich smak oraz aromat.

  ## Szczegoły i informacje o zapisach: http://bit.ly/piwne_warsztaty ##
  ## Zapisy możliwe są także przez adres mailowy: tomek@jakzrobicpiwo.pl ##

  Czego dokładnie nauczysz się biorąc udział w warsztacie warzenia piwa?

  # Poznasz fakty i mity o piwie jako trunku
  Czy piwo powstaje z chmielu? Co to jest IBU? Od czego zależy poziom alkoholu w piwie? Co do piwa wnoszą drożdże? Czy do mocnego piwa dolewa się spirytusu? Czy piwo może mieć aż 40% alkoholu? Jak duże browary obniżają cenę (i jakość!) produkowanego piwa? Co jest prawdą, a co mitem? Powiemy o tym podczas warsztatow!

  # Zdegustujesz piwa w 6. zupełnie rożnych stylach, gdyż piwo to nie tylko „jasne pełne”
  Jeśli ktoś mowi: „nie lubię piwa” to oznacza jedynie, że nie znalazł jeszcze takiego, ktore mu smakuje! Świat piwa jest niesamowicie bogaty - pokażemy Ci jego część, prezentując zupełnie rożne piwa w minimum 6. rożnych stylach. Oczywiście z degustacją :) Dlatego też polecamy aby na warsztaty nie przyjeżdżać samochodem, lecz wybrać komunikację miejską lub taxi.


  # Dowiesz się, jak powstaje piwo – poznasz proces jego powstawania od A do Z
  Opowiemy Ci o całym procesie powstawania piwa w warunkach domowych. Ponadto w trakcie opowiadania będziemy na żywo warzyli piwo! Praktyki zatem nie zabraknie. Dowiesz się, czym jest i jak przeprowadzić m.in. zacieranie ziarna, filtrację, gotowanie, chmielenie i fermentację piwa domowego. Powiemy co może pojść nie tak, dzięki czemu podczas warzenia piwa unikniesz najczęściej popełnianych przez nowicjuszy błędow.

  # Zobaczysz na żywo sprzęt potrzebny przy warzeniu piwa domowego
  „Sprzęt” potrzebny do warzenia jest prosty w obsłudze i tani, a możemy się założyć, że jego część masz już w domu! Nie potrzebujesz wielkich kadzi ani zbiornikow na piwo aby warzyć je samodzielnie w domu. Podczas warsztatow pokażemy Ci jaki sprzęt jest niezbędny, a jaki możesz sobie odpuścić na początku piwnej przygody.

  # Uwarzmy piwo na żywo!
  Będziesz wspołuczestniczył w warzeniu warsztatowego piwa. Nie tylko opowiemy o każdym etapie warzenia piwa, ale pokażemy Ci go na żywo. Ponadto kilka butelek uwarzonego podczas warsztatow piwa domowego będziesz mogł odebrać po ok. 5-6 tygodniach od zakończenia warsztatu.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Święta z Kevinem? Obowiązkowo! A co pamiętasz z tego kultowego filmu? QUIZ