Wybierz region

Wybierz miasto

  VIII Festiwal "Zaklęte w Dyni"

  Aleja Róż
  Kraków, ul. al. Róż/

  11:00 - 14:00 Niedziela, 15 września

  • Wstęp wolny

  Nowohucka pomarańczowa alternatywa zwyczajnej niedzieli to VIII edycja Festiwalu Zaklęte w Dyni, ktory odbędzie się 15 września w godzinach 11.00-14.00. Tego dnia warto wybrać się na Aleję Roż, by podziwiać dyniowe rzeźby i najpiękniejsze okazy warzyw uprawianych na obrzeżach Krakowa, skosztować dyniowych potraw, wziąć udział warsztatach i zabawach, przygotowanych przez kluby Ośrodka Kultury Krakow-Nowa Huta oraz otrzymać bezpłatną książkę i mapę przygod nowego nowohuckiego bohatera – Pana Dyni.

  W tym roku organizatorzy szykują dla krakowian między innymi warsztaty carvingowe, ktorych uczestnicy poznają tajniki fantazyjnego ozdabiania potraw, krzyżowkę XXL „Rusz dyńką”, warsztaty teatralne „Dynia ze spalonego teatru” oraz liczne animacje i zajęcia plastyczne dla dzieci oraz dorosłych. Cyrkowcy z Klubu 303 nauczą chętnych chodzić na linie i szczudłach oraz pomogą sprobować swoich sił w sztuce żonglerki. Na scenie zaprezentuje się zespoł baletowy Gaduły, a do wspolnej zabawy zaproszą instruktorzy fitness.

  Na stanowiskach klubowych mieszkańcy Krakowa i goście poznają rożne zastosowania dyni, nie tylko jako składnika spożywczego, ale przede wszystkim jako materiału tworczego. Pośrodku festiwalowej przestrzeni zaprezentowane zostaną prace zgłoszone do konkursu plastycznego Dynia pełna energii, a przy scenie - konkursu hodowlanego Dynia jaka jest, każdy widzi. Szczegołowe informacje o konkursach oraz regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.zakletewdyni.pl. Dyniowe prace i okazy należy dostarczyć na Aleję Roż w dniu imprezy w godz. 10.00-11.00. W trakcie wydarzenia nastąpi ogłoszenie wynikow i wręczenie nagrod.

  Na miłośnikow dyniowych smakow czekać będzie degustacja dań, przygotowanych przez firmę Prymat, szansa wygrania produktow firmy, a także możliwość zakupu rożnych odmian dyń od lokalnych hodowcow.

  Wyjątkowym gościem tegorocznej edycji Festiwalu będzie Pan Dynia. To nowy nowohucki bohater bajek dla dzieci, wymyślony przez członkow Stowarzyszenia Przyjacioł Nowej Huty. W czasie trwania imprezy rozdawana będzie książka z jego przygodami oraz mapa przygod i naklejki z wizerunkiem sympatycznej postaci.

  Organizatorami VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni są Stowarzyszenie Przyjacioł Nowej Huty i Ośrodek Kultury Krakow-Nowa Huta. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą kulturalno-oświatową 13 klubow Ośrodka Kultury dla dzieci, dorosłych i seniorow na nowy rok szkolny.

  Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Krakowskie ulice na starych zdjęciach - czy rozpoznasz gdzie to jest? QUIZ