Wybierz region

Wybierz miasto

  Pieśni Miłości i Nienawiści - piosenki i wiersze Leonarda Cohena w wykonaniu Stanisława Górki

  Krakowskie Forum Kultury
  Kraków, ul. Mikołajska/2, +48 12 422 08 14

  19:00 - 22:00 Sobota, 19 października

  Krakowskie Forum Kultury serdecznie zaprasza na spektakl Pieśni Miłości i Nienawiści w adaptacji i reżyserii Sławomira Gaudyna na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena (tłumaczenie Macieja Karpińskiego, Macieja Zębatego oraz Wojciecha Fladzińskiego - książka Rożne postawy).

  Cohen stawiany dziś na rowni z Okudżawą, Wysockim czy Brelem, urodził się w Montrealu w 1934 roku w religijnej rodzinie kanadyjskich Żydow. Nawiązania do Boga, odwołania do Biblii, biblijne cytaty są obecne w wielu jego utworach. Tworcy Pieśni Miłości i Nienawiści skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do wspołczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet.

  W ciągu 60 minut poetyckiego spektaklu widz odnajdzie wszystkie odcienie uczucia zwanego „miłością”. Od zauroczenia, niepewnych pocałunkow, aż po gorące pożądanie, a poźniej zdradę i nienawiść, żeby po chwili znow przejść do czułości i namiętności. Spektakl - taką mają nadzieję tworcy - przypomni polskiej publiczności postać wielkiego artysty, jakim był Leonard Cohen.

  Bilety w cenie 20 zł ulgowy / 30 zł normalny do nabycia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie www.bilety.krakowskieforum.pl

  Cena biletu Opis
  20złUlgowy
  30złNormalny

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Najpopularniejszy Trener Personalny

  Najpopularniejszy Trener Personalny