Wybierz region

Wybierz miasto

  Lucy & Tom - "Wielkie Damy Piosenki.." koncert - opowieść

  Piwnica pod Baranami
  Kraków, ul. Rynek Główny/27, +48 12 421 25 00

  19:00 - 21:00 Niedziela, 17 listopada

  Lucy & Tom powracają do Piwnicy Pod Baranami z nowym programem! Tym razem zaprezentują piosenki z repertuaru gwiazd światowych i polskich estrad - między innymi Edith Piaf, Marleny Dietrich, Dalidy, Violetty Villas, Miny i Miry Kubasińskiej. Wszystkie utwory wykonywane są w oryginalnych, siedmiu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, japońskim i oczywiście polskim. W intymnej, czarno-białej scenerii spotkania teatralnego, snujemy opowieść o wielkich damach światowej i polskiej estrady, kobietach, ktore w poszukiwaniu miłości, gotowe były zrezygnować z kariery. Zatapiając się w ich czasem zabawnych, czasem dramatycznych historiach dowiemy się o ich miłosnych i życiowych losach. Każda z dam słynie ze swoich hitow. Podczas Koncertu-Opowieści usłyszymy tak wybitne tytuły jak m.in. "Milord", "Lili Marleen", "Bang, Bang", "Besame Mucho" czy "Miłość Ci Wszystko Wybaczy" w niepowtarzalnym stylu Lucy & Tom'a, w aranżacjach na głos i gitarę elektryczną!

  Niedziela, 17 listopada 2019 r.
  Godz. 19:00
  Bilety w cenie 40 zł dostępne
  w Impresariacie Piwnicy Pod Baranami, ul. Św. Tomasza 26
  tel. +48 (12) 421 25 00
  oraz na kupbilecik.pl

  Lucy & Tom to duet podrożujących muzykow, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarowno Bizeta i Ravela jak i Dalidy, Joe Dassin'a a nawet Bowie'go. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarowno na deskach teatrow, w klubach muzycznych jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę "Edith Piaf Et Ses Amis", ktora ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Edith Piaf, nakładem wytworni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Duet wystąpił m. in. w legendarnej Piwnicy Pod Baranami, poznańskim Klubie Blue Note, Scenie Na Piętrze w Poznaniu, Forum Ekonomicznym w Krynicy, Dworze Artusa w Toruniu, Festiwalu Dźwięki Słow w Lublinie.

  www.lucyandtom.fr

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Sprawdź swoją wiedzę o zawodach przyszłości [QUIZ]