Wybierz region

Wybierz miasto

  Dożynki Dzielnicowe we Wróżenicach 2019

  remiza OSP Wróżenice, ul. Wróżenicka 49
  Kraków, ul. ul. Wróżenicka/49

  12:30 Od 18.08.2019 do 19.08.2019

  • Wstęp wolny

  Po 10 latach przerwy święto plonow Dzielnicy XVIII Nowa Huta powroci do Wrożenic. 18 sierpnia 2019 roku, na terenie wokoł remizy Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Wrożenicka 49), spotkają się mieszkańcy największej dzielnicy Krakowa, by zgodnie z wiekową tradycją dziękować za tegoroczne plony i wspolnie świętować. Organizatorami dożynek są Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury Krakow-Nowa Huta, OSP Wrożenice i Zespoł Wrożenianki.

  Wydarzenie zwyczajowo zainauguruje barwny korowod, ktory wyruszy o godzinie 12.30 ze skrzyżowania ulic Wrożenickiej i Pod Gajem w kierunku remizy, obok ktorej od godz. 13.00 sprawowana będzie Msza święta polowa. Po mszy i poświęceniu wieńcow dożynkowych nastąpi oficjalnie otwarcie z udziałem zaproszonych gości, po nich na scenę wkroczą Grupy Dożynkowe.

  O godzinie 18.30 nastąpi wręczenie dyplomow dla uczestnikow Przeglądu Wieńcow Dożynkowych. Po tej miłej uroczystości organizatorzy zapraszają uczestnikow na koncert zespołu Blu Rey. Dożynki Dzielnicowe zakończy zabawa taneczna z zespołem Afera, ktora rozpocznie się o godz. 20.30. Podczas trwania imprezy czynne będą stoiska gastronomiczne. Dla najmłodszych uczestnikow przygotowano szereg atrakcji, m.in. dmuchane wesołe miasteczko.
  Dożynki to zwyczaj sięgający jeszcze czasow przedchrześcijańskich, praktykowany przez Słowian i plemiona bałtyckie. Do dziś rolnicy, po trudach ciężkiej pracy na roli, organizują święto plonow, a tradycja świętowania pozostaje żywa w wielu miejscach – także w Krakowie, na ktorego obrzeżach wciąż wielu mieszkańcow zajmuje się rolnictwem. To z ich inicjatywy, co roku organizowane są dożynki miejskie, dzielnicowe czy osiedlowe. Organizatorzy serdecznie zapraszają do podtrzymywania tej pięknej tradycji wszystkich mieszkańcow Nowej Huty.

  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Uważałeś w szkole? Sprawdź, co wiesz na temat chemii w życiu codziennym! QUIZ