Wybierz region

Wybierz miasto

  60. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Nowa Huta – Miasto Boga

  Aleja Róż
  Kraków, ul. al. Róż/

  18:00 - 20:00 Dziś, 22 września

  • Wstęp wolny

  Jubileuszowy 60. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zbiegł się z obchodami 70-lecia powstania Nowej Huty. To w naturalny sposob nadało kierunek poszukiwaniom wizji artystycznej wydarzenia. W dziejach Nowej Huty nietrudno o wątki warte przypomnienia i tworczego komentarza. Jednym z nich jest historia zmagań o obecność Boga i wiary w przestrzeni wzorcowego, socjalistycznego miasta, w zamyśle tworcow pozbawionego jakichkolwiek elementow tego, co Karol Marks nazwał „opium ludu”.

  "Człowiek to ciało i dusza. I duch. Żadne zarządzenie tego nie zmieni. A że dla Boga nie ma nic niemożliwego… dziś w Nowej Hucie jest kilkanaście kościołow i tysiące wiernych. Tak to się »inaczej« potoczyło. Ale łatwo nie było. 70 lat historii tej dzielnicy Krakowa to także 70 lat walki o Krzyż, walki o Kościoł i kościoły, walki o wolność. Także wolność serca." – mowi Lidia Jazgar, dyrektor artystyczna cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! i jedna z ponad stu artystow, ktorzy wystąpią w koncercie, zatytułowanym NOWA HUTA – MIASTO BOGA.

  Koncert odbędzie się w niedzielę 22 września 2019 r. w nowohuckiej Alei Roż. Początek zaplanowano na godzinę 18:00. Na scenie oprocz Lidii Jazgar wystąpią: Przemysław Branny, Jacek Dewodzki, Piotr Piecha, Chor i Orkiestra „Krakowska Młoda Filharmonia” Zespołu Państwowych Szkoł Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie oraz Chor ZPiT „Ziemia Myślenicka”. Na gitarze zagra Ryszard Brączek. Oprocz słow i melodii tradycyjnych, publiczność usłyszy dzieła autorstwa m.in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Andrzeja Zająca OFMConv, Krystyny Stolarskiej, Zbigniewa Książka i Agnieszki Osieckiej w kompozycjach Ryszarda Brączka, Bartłomieja Gliniaka, Seweryna Krajewskiego i innych.

  W koncercie wykorzystane zostaną materiały filmowe Jerzego Ridana i Krzysztofa Ridana w opracowaniu Krzysztofa Ridana.

  Wstęp wolny.

  Wydarzeniu, jak zawsze towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

  Uwaga! Organizatorzy nie zapewniają dla wszystkich miejsc siedzących! Wstęp na teren imprezy od godz.17.00.

  Organizatorami wydarzenia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgorza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Krakow-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjacioł Nowej Huty.

  Więcej informacji o cyklu można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl.

  Koncert odbywa się przy wsparciu Miasta Krakow.

  Partnerzy cyklu: PPU „Fares” Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągow i Kanalizacji S.A. w Krakowie., Agencja Art. Blue
  Patronat medialny: TVP Krakow, Dziennik Polski, Radio PLUS, Głos. Tygodnik Nowohucki, dwutygodnik KRAKOW.PL

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Najpopularniejszy Trener Personalny

  Najpopularniejszy Trener Personalny