Imprezy na Dzień Dziecka w Krakowie. Zobacz nasze propozycje

Małgorzata Stuch
materiały promocyjne
Udostępnij:
Dzień Dziecka 2015. Szukacie fajnej imprezy, na którą chcecie zabrać najmłodszych? Dobrze trafiliście! Przejrzyjcie nasze propozycje i sprawdźcie co ciekawego dzieje się w mieście. Do wyboru macie kilkadziesiąt imprez dla dzieci.

Dzień Dziecka z tramwajem

MPK organizuje Dniu Dziecka w niedzielę, 31 maja w godzinach 11-14 na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze (ul. J. Brożka 3).
Na najmłodszych czeka wiele niespodzianek. Będą oni mogli m.in. zwiedzić miejsca, w których tramwaje są naprawiane, przejechać tramwajem przez myjnię oraz zobaczyć tramwaj zabytkowy, który w Krakowie woził pasażerów prawie 70 lat temu. Dzieci będą mieć także wyjątkową możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju.

Będą także malowanki, krzyżówki, konkursy i gry. Podczas wspólnej zabawy dzieci zostaną zaproszone do nauki tańca „krakowiaczka” oraz śpiewania piosenek, w tym o tramwajach i autobusach. Najmłodsi nauczą się także czegoś nowego - lektorzy poprowadzą zajęcia pokazowe wprowadzające w świat języka angielskiego dla dzieci. Za udział w zabawach każde dziecko otrzyma słodki upominek. Na tych, którzy wezmą udział w konkursach czekają nagrody, w tym najcenniejsza - roczny kurs języka angielskiego, ufundowany przez szkołę językową.

Spotkanie z Marchewką i Brokułem w IKEA Kraków

IKEA Kraków organizuje zabawy dla dzieci 30 i 31 maja. Proponuje spotkanie z popularnymi pluszakami w wersji XL i zabawę w kuchni. Na najmłodszych czekać będzie pani Marchewka i pan Brokuł, a w dziale kuchennym maluchy upieką pyszne muffinki. Pluszowa Marchewka i jej wierny towarzysz Brokuł to jedne z najpopularniejszych przytulanek IKEA. Uwielbiane przez dzieci (i nie tylko) na całym świecie, potrafią przekonać do jedzenia warzyw nawet największych niejadków. Spotkacie ich w krakowskim sklepie IKEA i zrobicie sobie z nimi wspólne zdjęcie. Będzie też malowanie dzieciom buziek. Przed Smalandią, czyli bawialnią dla najmłodszych, animatorki wyczarują na twarzach maluchów motylki, tygryski, kotki i inne kolorowe malunki. Wszystkie atrakcje odbędą się w godz. 12-18.

Impreza z Dorą i Diego w Galerii Kazimierz

Dzień Dziecka w Galerii Kazimierz potrwa 3 dni - od 30 maja do 1 czerwca ( godz. 12-18). Każde dziecko, będzie miało okazję świętowania ze swoimi ulubionymi postaciami z bajki – Dorą i Diego, jak również skorzystania z mnóstwa przygotowanych dla nich atrakcji i niespodzianek. Maluchy przypomną sobie literki i cyferki, których nauczyły się w tym roku szkolnym i to nie tylko w języku polskim. Prawdziwi fani bohaterów upamiętnią chwilę, dzięki obecności fotografa, który z przyjemnością sfotografuje ich razem z ulubionymi postaciami, a darmowe zdjęcia dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

W sobotę, 31 maja w Galerii Kazimierz czekać będzie artystyczny labirynt, który z pewnością pobudzi wyobraźnię każdego, małego poszukiwacza przygód. Buszowanie po zakamarkach kartonowego miasta, wprowadzi uczestników w baśniowy świat i przeniesie do krainy tajemnic, pozwalając na dostosowanie go do własnych, indywidualnych upodobań i fantazji.

1 czerwca w godz. 13 -19 odbędzie się malowanie buziek. Każdy maluch, będzie miał możliwość przemiany w swojego ulubionego zwierzaka, nawet z najdalszych zakątków świata. Dodatkowo, na łasuchów czekać będzie bajeczna, a co najważniejsze, uwielbiana przez wszystkie dzieci kolorowa wata cukrowa. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Weekend w Świecie Barbie w Galerii Krakowskiej

Barbie, najpopularniejsza lalka na świecie stanie się bohaterką weekendu dla dzieci. W jej świat przeniosą się mali krakowianie, którzy w dniach 30 maja – 1 czerwca odwiedzą Galerię Krakowską. Wstęp jest bezpłatny.
Dla dzieci powstanie specjalnie przygotowana przestrzeń, podzielona na kilka stref. Każdy mały uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w dekorowaniu ciasteczek na stoisku „Słodkiej Cukierni”.

W „Pracowni biżuterii” najmłodsi odkryją swoje kreatywne możliwości i stworzą unikalną biżuterię. W bajecznej krainie dziewczynki będą mogły skorzystać ze SPA, w którym zmienią się w prawdziwe księżniczki. Wyjątkowy weekend Barbie uświetnią pokazy mody, w wykonaniu najmłodszych modelek. Organizatorzy przygotowali także liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Czas spędzony z najpopularniejszą lalką na świecie będzie można upamiętnić podczas sesji zdjęciowej wcielając się w rolę Barbie.

Charytatywny Dzień Dziecka w Hotelu Europejskim

Program dla najmłodszych przygotowany przez aktora Tomasza Madeja, pokaz mody dziecięcej autorstwa Renaty Mrugały, warsztaty malarskie z artystką Maggie Piu, rozwiązanie konkursu plastycznego pt. „Kraków Moich Snów” oraz licytacja charytatywna na rzecz niepełnosprawnej Paulinki Bogacz – to główne atrakcje Dnia Dziecka, który odbędzie się w Hotelu Europejskim (ul. Lubicz) 1 czerwca od godz. 17.30. Nie zabraknie słodkich niespodzianek, waty cukrowej czy pysznego jedzenia. Wstęp na imprezę jest wolny.

Dzień Dziecka w klimacie PRL

Jak przed rokiem Muzeum PRL (os. Centrum E) zapraszamy dużych i małych na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się w niedzielę , w godz. 11-14. W programie PRL-owskie gry i zabawy. Uczestnicy pogrająw kapsle i pchełki, popodbijają zośkę, poskaczą w klasy i gumę. Będą też warsztaty plastyczne. Odwiedzą nas także strażacy!

Dziecięce święto w Galerii Bronowice

Galeria Bronowice przygotowała moc atrakcji sportowych i artystycznych dla wszystkich najmłodszych na 30 i 31 maja. Zajęcia odbywać się będą w trzech strefach tematycznych – fitness, sport i art.

Na poziomie 0 w strefie fitness dla najmłodszych organizatorzy zaplanowali zajęcia stretchingowe i gimnastykę korekcyjną. Powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowych duch” najlepiej odda charakter odbywających się tutaj ćwiczeń, które nie tylko mają zapewnić dobrą zabawę, ale i nauczyć najmłodszych dobrych nawyków sportowych. W planie są treningi z gumowymi piłkami, poranna rozgrzewka i zumba.

To też okazja dla mam, by potrenowały razem z dziećmi i - dzięki pomocy ekspertów – poznały zestaw prostych ćwiczeń do wykonywania w domu.

Sport to zdrowie, a pasja i motywacja to podstawa każdego sukcesu – tę prawdę pozna każdy w strefie sportowej Klubu Bronowianka (poziom 0, obok salonu H&M). Dzieci będą miały okazję do wzięcia udziału w mini turnieju ping-ponga, a także zobaczą specjalnie przygotowany pokaz profesjonalnych siatkarzy Klubu Bronowianka. Każdy uczestnik pozna także podstawowe ćwiczenia zawodowych siatkarzy i tenisistów stołowych oraz będzie miał okazję wziąć udział w zabawach z piłką siatkową pod okiem profesjonalistów… Kto wie? Może będzie to „pierwszy krok” nowego mistrza olimpijskiego lub początek drogi do reprezentacji narodowej?

Organizatorzy aktywnego Dnia Dziecka nie zapomnieli również o miłośnikach zabaw manualnych i artystycznych. W specjalnie przygotowanej strefie art, znajdującej się na 1 piętrze galerii, odnajdą się wszyscy młodzi artyści. Orgiami, malowanie węglem i kredą, rzeźbienie w masie solnej, a nawet wykonanie własnego latawca - to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla najmłodszych. Wszystkie prace maluchów wezmą także udział w konkursie plastycznym, a najciekawsze pomysły, przedstawiające Galerię Bronowice, zostaną nagrodzone.

Dodatkowo będą konkursy karaoke i wiedzy ogólnej, pokaz pierwszej pomocy czy tańca współczesnego, w wykonaniu dzieci z domów kultury. Na wszystkich chętnych czekają też animatorki, które na dziecięcej buzi wyczarują fantastyczne wzory i kolory, a także mistrz serwujący watę cukrową. Wszystkie atrakcje i zabawy w ramach akcji są bezpłatne.

Chochlikowy Dzień Dziecka w Bonarce

Tegoroczny Dzień Dziecka w Bonarce świętowany będzie przez… tydzień. Od 28 maja do 3 czerwca krakowskie centrum opanują krasnale. Na atrakcje chochlikowego tygodnia Bonarka zaprasza do Palmiarni – codziennie od godz. 12 do 18.

Jak zapowiadają organizatorzy: im dalej w las, tym większy śmiech. W strefie zaaranżowanej na leśną wioskę staną domki stylizowane na leśne grzyby. W każdym z nich animowane będą zabawy i codziennie odbywać się będą konkursy z nagrodami. Na ich uczestników czekają gry edukacyjne oraz książki. Odpowiednio do leśnej scenografii dopasowana będzie też tematyka pozostałych atrakcji.

Podczas warsztatów artystycznych dzieci wykonywać będą z masy solnej figurki skrzatów. Osuszone w specjalnym piecu modele będzie można pomalować i zabrać ze sobą na pamiątkę. Najmłodsi uczestnicy zabawy będą mogli ponadto posłuchać baśni czytanych przez animatora, a także stworzyć własną wyklejankę. Na leśnych motywach oparte będą też zajęcia plastyczne, podczas których dzieci – korzystając z różnych technik – namalują swoją wersję leśnej krainy.

Udział we wszystkich zajęciach i animacjach jest bezpłatny.

Dzień Dziecka z Kopalnią Soli „Wieliczka”

Kto chce w ten dzień wyjechać poza miasto ma okazję. Kopalnia Soli Wieliczka zaprasza na wielkie świętowanie już w niedzielę 31 maja. Będą ogromne dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, suchy basen z torem przeszkód, pokazy łucznicze, malowanie twarzy, zabawy z animatorami. Tto tylko część niespodzianek, które czekać będą na dzieci w Parku św. Kingi (tuż przy kopalni). Nie zabraknie rodzinnych zmagań w grze w gigantyczne piłkarzyki, będzie zumba kids oraz gry, konkursy z nagrodami i wata cukrowa. Wstęp wolny. Atrakcje dostępne będą w godz. 11-18.

31 maja bilet dla dziecka na Trasę turystyczną lub Trasę górniczą będzie kosztował 5 zł, do tężni 2 zł. Bilet w promocyjnej cenie przysługuje dzieciom w wieku od 5 do 16 lat, zwiedzającym pod opieką dorosłych (rodziców lub opiekunów). Dzieci do lat 4 zwiedzają bezpłatnie. Jeden rodzic lub opiekun może zakupić maksymalnie dwie promocyjne wejściówki. Opiekun, rodzic biorący udział w akcji dla siebie wykupuje normalny bilet zgodnie z cennikiem dostępnym na www.kopalnia.pl.

Podczas zwiedzania Trasy turystycznej najmłodsi turyści poznają tajemnice podziemi, oglądają solne jeziora, komory i kaplice. Na końcu trasy czekają na nich plac zabaw w komorze Witosa oraz multimedialna ekspozycja w komorach Kazanów i Lill Górna z kinem 5d, aplikacjami, grami, prezentacjami. Trasa górnicza to propozycja dla dzieci, które ukończyły 10. rok życia. Aktywna, pełna zadań i wyzwań wyprawa, to doskonały pomysł na ciekawe spędzenie czasu z rodziną. Zwiedzanie Trasy górniczej rozpoczyna się w szybie Regis w centrum Wieliczki.

"Warsaw Show 16" ostatnim sezonem Don Kasjo?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie