Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

III Dni Benedyktyńskie wkrótce

Redakcja
W najbliższy weekend w opactwie tynieckim odbędą się Dni Benedyktyńskie. Na dziedzińcu staną stoiska z produktami klasztornymi, zaś wewnątrz usłyszymy koncerty.

Pokazy dawnych rzemiosł, konkursy plastyczne dla najmłodszych uczestników, "spotkania z muzyką" to tylko niektóre propozycje bogatego programu obchodów

Na dużą uwagę zasługuje zaplanowany na niedzielę koncert najmłodszej, profesjonalnej orkiestry symfonicznej Akademii Beethovenowskiej, którą tworzą najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych, takich jak Akademia Muzyczna w Krakowie, Hochschule Für Musik Und Darstellende Kunst w Stuttgarcie oraz wiele innych.

 

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej swoją działalność rozpoczęła w 2003 roku, po sukcesach na 53 festiwalu Jünger Künstler Bayreuth. W 2005 roku, za sprawą Elżbiety Pendereckiej,  zadebiutowała podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. W tym samym roku nagrana została pierwsza studyjna płyta z muzyką polską dla wytwórni DUX.

Artystyczną i organizacyjną pieczę nad zespołem pełni od samego początku koncertmistrz Marcin Klejdysz, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, wychowanek Roberta Kabary. Akademia Beethovenowska pracuje pod dyrekcją wybitnych dyrygentów - Krzysztofa Pendereckiego**,**Macieja Tworka, Pawła Przytockiego, Marka Pijarowskiego, Łukasza Borowicza, Fausto Nardiego oraz współpracuje z solistami młodego pokolenia - Wojciechem Pławnerem, Łukaszem Długoszem, So-Ock Kim, Bartoszem Koziakiem, Katarzyną Dudą, Iwoną Sobotką, Małgorzatą Pańko, Rafałem Bartmińskim, Janem Krzeszowcem i innymi.

Orkiestra nagrała dotychczas sześć płyt, między innymi dla wytwórni DUX Poland, Centaur Reccord USA, Le Foxx Music oraz Universal Music. Obecnie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej koncertuje w kraju i za granicą, realizując tourné promujące cykl Nowe Drogi Klasyki. Od marca 2008 orkiestra nawiązała współpracę z Michałem Dworzyńskim, który na zaproszenie zespołu przyjął funkcję pierwszego dyrygenta OAB.

 






od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto