Artur Bogacki
Piłkarze Garbarni Kraków w trzech meczach rundy wiosennej zdobyli 4 punkty
Piłkarze Garbarni Kraków w trzech meczach rundy wiosennej zdobyli 4 punkty Andrzej Wiśniewski
W meczu 22. kolejki sezonu 2022-23 w II lidze piłkarskiej Garbarnia Kraków wygrała we Wrocławiu z rezerwami Śląska 3:2 (spotkanie odbyło się 11 marca). Dla "Brązowych" to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków 2:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Bargiel 27 karny, 2:0 Szwedzik 31, 2:1 Mularczyk 40, 2:2 Karbownik 66, 2:3 Mruk 69.
Śląsk II: Szromnik - Caliński, Muszyński, Wypart, Gerstenstein (70 Szmigiel), Jezierski (70 Makuszewski), Młynarczyk, Krocz (83 Kurowski), Bargiel, Samiec-Talar (70 Lisowski), Szwedzik.
Garbarnia: Dziekoński - Warczak, Nakrosius, Mruk, Bartków, Słomka, Mularczyk (86 Handzlik), K. Dziedzic (62 Tymosiak), Nowak (86 Kardas), Marszalik (62 Karbownik), Żak (90+3 Gądek).
Sędziował: Piotr Szypuła. Żółte kartki: Jezierski, Bargiel, Wypart, Gerstenstein, Matuszewski, Muszyński - Tymosik, Nakrosius, Widzów: 100.

Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie. Zajmująca przed nim ostatnie miejsce w tabeli Garbarnia traciła 2 "oczka" do Śląska II. A dzięki wygranej nie tylko wyprzedziła tego rywala, ale po raz pierwszy od dłuższego czasu znalazła się nad strefą spadkową (przynajmniej do niedzieli, gdy swoje spotkanie rozegrają mogące ją wyprzedzić rezerwy Zagłębia Lubin).

W 26 min goście wybili piłkę sprzed linię, ale po chwili ich szczęście się skończyło. Najpierw karnego wykorzystał Przemysła Bargiel, a 4 minuty później strzałem z pola karnego na 2:0 podwyższył Patryk Szwedzik.

Krakowianie byli w opałach, lecz do szatni zeszli w lepszych nastrojach, bo kontrę na kontaktowego gola zamienił Mularczyk.

Garbarnia po przerwie zagrała lepiej. Jest zwycięstwo nad Śląskiem II!

W II połowie Garbarnia cierpliwie szukała kolejnych szans. I doczekała się, odwracając w kilka minut losy spotkania. Najpierw rezerwowy Jakub Karbownik wykorzystał zagranie z prawej strony, potem centrę zrzutu wolnego głową zamknął Bartłomiej Mruk. 2:3!

Korzystny wyniki udało się gościom utrzymać do końca. Dla Garbarni to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie, dotychczas w "delegacji" zdobyła tylko 2 pkt za remisy (do tego 8 porażek).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0