I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków znów przegrał w play-off z Chemeko-System Gwardią Wrocław i zakończył sezon

Artur Bogacki
Ekipa z Wrocławia dwukrotnie wygrała z AZS AGH Kraków i awansowała
Ekipa z Wrocławia dwukrotnie wygrała z AZS AGH Kraków i awansowała Anna Kaczmarz / Polska Press
Siatkarze AZS AGH Kraków zakończyli sezon 2022-23 w I lidze na ćwierćfinale (5. lokata w klasyfikacji). W trzecim, decydującym meczu tego etapu play-off po raz drugi przegrali (na wyjeździe) z Chemeko-System Gwardią Wrocław (0:3).

Chemeko-System Gwardia Wrocław - AZS AGH Kraków 3:0 (25:23, 25:22, 25:18)

Chemeko-System: Dervisaj, Gryc, Maruszczyk, Schamlewski, Zawalski, Lubaczewski, Mihułka (libero) oraz Nowik, Godlewski.
AZS AGH: Krawiecki, Gomułka, Rymarski, Borkowski, Tokajuk, Miniak, Czyrek (libero), Dereń (libero) oraz Janusz, Putkowski, Zawadzki.
Stan ćwierćfinału play-off (do 2 zwycięstw): 2:1, awans: Chemeko-Gwardia

We wtorek krakowianie wygrali u siebie, przedłużając rywalizację w play-off. W czwartkowy wieczór (27.04) na terenie rywali doznali porażki.

W I secie częściej prowadzili przyjezdni, m.in. 15:17, 20:21, ale sama końcówka należała do wrocławian (po serii odskoczyli na 23:21 i nie dali się dogonić). Druga parta też długo była wyrównana, wynik oscylował wokół remisu. Goście znów mieli minimalną przewagę (20:21) i ponownie w decydującym momencie więcej zimnej krwi zachowali bardziej doświadczeni rywale; wygrali do 22. W trzecim secie faworyt już kontrolował wydarzenia na parkiecie (8:5, 15:10, 21:16).

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Paweł Gryc (17), dla gości - Bartosz Gomułka (14). MVP meczu został wybrany Kamil Maruszczyk (Gwardia).

Pary półfinału play-off I ligi siatkarzy (do 2 zwycięstw, pierwsze mecze 30.04)