I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków wygrał z Legią Warszawa. Dawid Dulski MVP spotkania [ZDJĘCIA]

Artur Bogacki
AZS AGH Kraków - Legia Warszawa
AZS AGH Kraków - Legia Warszawa Anna Kaczmarz
W meczu Tauron 1. Ligi siatkarzy, rozegranym 19.02.2022 w Krakowie, miejscowy AZS AGH wygrał z Legią Warszawa. Poniżej relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

AZS AGH Kraków - Legia Warszawa 3:1 (25:18, 25:22, 19:25, 25:19)

AZS AGH: Krawiecki, Dulski, Piwowarczyk, Kozłowski, Borkowski, Kozłowski, Czyrek (libero) oraz Tokajuk, Grzymała, Fenoszyn, Kraut.
Legia: Stępień, Żakieta, Rawiak, Akala, Bobrowski, Abramowicz, Sumara (libero) oraz Tomczak (libero), Gomułka, Godlewski, Szewczyk, Obuchowicz.

W pierwszym secie krakowianie po słabym początku (0:4) wrócili na właściwe tory i odskoczyli rywalom (14:10), a przewagę jeszcze powiększyli. W drugiej partii emocji było więcej. Gospodarze musieli odrabiać straty. W końcówce przegrywali 16:19, ale wówczas szybko wyrównali (20:20), a potem przechylili szalę na swoją stronę, w czym pomógł as serwisowy Karola Borkowskiego na 23:22.

W trzecim secie Legia obroniła prowadzenie, od stanu 16:17 kontrolowała przebieg gry. W kolejnej części już nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Po wyrównanym początku krakowianie odskoczyli na kilka „oczek” i już nie dali się dogonić.

MVP spotkania został wybrany - po raz kolejny w tym sezonie - Dawid Dulski, który zdobył aż 29 punktów.