I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków wygrał na wyjeździe z Polskim Cukrem Avią Świdnik

Artur Bogacki
Siatkarze AZS AGH Kraków grają w I lidze
Siatkarze AZS AGH Kraków grają w I lidze Andrzej Banas
W meczu Tauron 1. Ligi siatkarzy zespół AZS AGH Kraków wygrał na wyjeździe z wyżej notowaną ekipą Polskiego Cukru Avii Świdnik (17.11.2021). Po 9 spotkaniach ma na koncie 4 zwycięstwa.

Polski Cukier Avia Świdnik - AZS AGH Kraków 1:3 (25:20, 12:25, 25:27, 24:26)

Polski Cukier Avia: Walawender, Kosiba, Siwiecki, Rećko, Obermeler, Kalinowski, Kuś (libero), Guz (libero) oraz Durski, Urbanowicz, Seliga, Żywno, Toma.
AZS AGH: Krawiecki, Dulski, Kozłowski, Borkowski, Piwowarczyk, Dereń (libero), Czyrek (libero) oraz Fenoszyn, Grzymała, Janusz, Miniak, Tokajuk, Kraut.

W pierwszym secie gospodarze odskoczyli na 2-3 punkty i przewagę utrzymywali do końca (ostatnia szansa przyjezdnych przepadła przy stanie 19:17). Drugą partię popisowo rozegrali goście, zwyciężając do 12 (było 1:16, 3:13, 12:21).

W trzeciej części było już 11:4 dla świdniczan, lecz to jeszcze nie był koniec emocji. Krakowianie ze stanu 17:13 doprowadzili do remisu 18:18. W końcówce drużyny wymieniały ciosy. Po punktowym bloku Kajetana Tokajuka AZS AGH w końcu objął prowadzenie (21:22), a po chwili, po ataku Adama Miniaka, miał piłkę setową. Gospodarze dwukrotnie się obronili, przy trzeciej próbie goście dopięli swego.

W czwartym secie też było ciekawie: 7:10, 11:10, 13:12, 13:16, 17:18, 20:23, 24:24. W decydującym momencie skuteczniejsi byli krakowianie.

W ekipie spod Wawelu wyróżnił się Karol Borkowski, który zdobył 20 pkt.