I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków przegrał na wyjeździe z MKS Będzin

Artur Bogacki
Anna Kaczmarz / Polska Press
W 6. kolejce Tauron 1. Ligi siatkarze AZS AGH Kraków przegrali w czwartek (19.10.2023) na wyjeździe z MKS Będzin. To ich trzecia porażka w sezonie

MKS Będzin - AZS AGH Kraków 3:1 (17:25, 25:15, 25:12, 25:19)

Będzin: Pająk, Swodczyk, Koppers, Pietruczuk, Rećko, Siwicki, Majcherski (libero) oraz Olszewski, Depowski.
AZS AGH: Peryt, Kraut, Oziabło, Putkowski, Tokajuk, Bakaj, Dereń (libero) oraz Komar, Curzytek, Wiśniewski, Piksa (libero).

Faworytem byli gospodarze i z tej roli wywiązali się należycie. Pierwszy set przyniósł jednak niespodziankę. Nie chodzi nawet o samą wygraną gości, tylko o styl. Krakowianie szybko uzyskali kilka punktów przewagi (3:9) i zwyciężyli bez większych problemów do 17.

W dwóch kolejnych setach układ sił na parkiecie diametralnie się zmienił. To będzinianie mieli wyraźną przewagę, wygrywali z dużą łatwością.

Po tych ciosach goście się podnieśli, w czwartym secie podjęli walkę. Długo jednak niewiele wskazywało, że będą emocje. Miejscowi prowadzili 6:2, 15:10. Zryw krakowian (15:13) na chwilę zaburzył ten obraz, ale faworyt szybko odzyskał kontrolę (18:14) i po chwili zgarnął pełną pulę.