Tym razem nie było niespodzianki. W trzecim meczu ćwierćfinałowym play off I ligi koszykarze AZS AGH Kraków przegrali we własnej hali z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 75:91. Goście wygraną zapewnili sobie już praktycznie przed przerwą.

W pierwszej kwarcie Górnik dość szybko uzyskał kilka punktów przewagi, ale ambitni krakowianie ani myśleli łatwo oddawać pole. Starali się gonić gości i kilka razy byli bliscy odrobienia strat, dochodzili na jeden punkt, ale końcówka tej części należała już zdecydowania do wałbrzyszan, którzy zakończyli ją czternastopunktową przewagą.

Druga kwarta była bardziej wyrównana, na parkiecie mieliśmy dużo twardej walki, a wynik cały czas oscylował wokół przewagi wypracowanej przez Górnika w pierwszej części. Końcówka tej części znów już należała do przyjezdnych, którzy „odjechali” na dwadzieścia punktów i można było przepuszczać, że praktycznie po do przerwy zapewnili sobie zwycięstwo.

Trzecia i czwarta kwarta nie były już tak zacięte. Górnik generalnie kontrolował sytuację, powiększał jeszcze swoją i tak dużą przewagę. Krakowianie grali ambitnie, ale byli po prostu słabsi, choć w nagrodę za ambicję wygrali przynajmniej ostatnią część spotkania. Ostatnią szansę na przedłużenie rywalizacji w play off będą mieli w niedzielę o godz. 18. Również w hali przy ul. Piastowskiej.

AZS AGH Kraków - Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:91 (16:30, 16:22, 15:25, 28:14)
AZS AGH: Fraś 18, Rojek 13, Pawlak 11, Wydra 10, Zmarlak 10 oraz Orłowski 4, Leśniak 4, Dyrda 3, Matyja 2, Pieniążek 0.
Górnik: Pabian 22, Dymała 17, Cechniak 9, Zywert 5, Jakóbczyk 2 oraz Niedźwiedzki 19, Malesa 8, Durski 6, Kruszczyński 3, Ratajczak 0.
Sędziowali: Bogna Podkowińska, Paweł Pacek oraz Mateusz Wawrzyński. Widzów: 300. Stan rywalizacji play off: 1:2.