I liga koszykarzy. Porażka AZS AGH Kraków w Wałbrzychu

Anna Kaczmarz
Koszykarze AZS AGH nie sprostali w wyjazdowym meczu jednej z czołowych drużyn I ligi Górnikowi Wałbrzych. Krakowianie byli zespołem słabszym i przegrali w pełni zasłużenie. Niespodzianki zatem nie było.

Początek jeszcze układał się po myśli AZS AGH. To krakowska ekipa jako pierwsza wyszła na prowadzenie i utrzymywała je mniej więcej do połowy pierwszej kwarty. Gospodarze dość szybko jednak opanowali sytuację, Damian Durski doprowadził do remisu 5:5, a od tego momentu przewaga Górnika zaczęła rosnąć. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona czternaście punktów.

W kolejnej części Górnik kontrolował sytuację, cały czas prowadząc w granicach dziesięciu, kilkunastu punktów. AZS AGH próbował, ale nie był w stanie „ugryźć” dobrze dysponowanego rywala. Podobnie wyglądały kwarty trzecia i czwarta. Ostatecznie faworyzowany Górnik wygrał przewagą piętnastu punktów.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - AZS AGH Kraków 90:75 (24:10, 19:21, 23:23, 24:21)
Górnik: Pabian 18, Niedźwiedzki 9, Zywert 6, Cechniak 2, Jakóbczyk 0 oraz Dymała 23, Ratajczyk 14, Durski 13, Kruszczyński 5, Jeziorowski 0.
AZS AGH: Fraś 25, Leszczyński 12, Pawlak 10, Zmarlak 7, Majka 0 oraz Lis 11, Rojek 7, Dyrda 2, Wydra 1, Matyja 0, Pieniążek 0.
Sędziowali: Mirosław Wysocki, Adam Krzemień oraz Marek Januszonek.