I liga koszykarzy. Porażka AZS AGH Kraków na koniec roku

Wojciech Matusik
W ostatnim w 2022 roku meczu w I lidze, koszykarze AZS AGH ponieśli porażkę w Pelplinie z Decką. Krakowianie słabo zagrali przede wszystkim w pierwszej kwarcie i to na końcu przesądziło o tym, że nie byli już w stanie odrobić strat.

Jeszcze na początku mecz był w miarę wyrównany, ale od połowy pierwszej kwarty krakowska drużyna praktycznie stanęła. Efekt był taki, że po tej pierwszej części AZS AGH miał do odrobienia prawie dwadzieścia punktów. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego rękawicę podjęli w drugiej kwarcie. Wygrali ją pięcioma punktami i mogli jeszcze liczyć na odwrócenie losów meczu po przerwie.

Nic takiego nie nastąpiło. Ekipa z Pelplina trzymała cały czas kilkanaście punktów zapasu, a momentami ich przewaga wzrastała nawet do punktów dwudziestu. Przed ostatnią kwartą Decka prowadziła 73:53. Ostatnia część była zatem już tylko formalnością. Kolejny mecz krakowianie zagrają dopiero w styczniu.

Decka Pelplin - AZS AGH Kraków 99:80 (31:12, 16:21, 26:20, 26:27)
Decka: Obarek 20, Davis 19, Ciesielski 12, Kopycki 10, Janik 7 oraz Kulis 12, Dzierżak 9, Konopatzki 7, Wyszkowski 3, Żebrok 0, Sączewski 0.
AZS AGH: Sobiech 16, Zmarlak 14, Lis 13, Wydra 8, Rojek 6 oraz Szmit 14, Dyrda 4, Leszczyński 3, Abdelaal 2, Szymański 0.
Sędziowali: Paweł Pacek, Mateusz Kryśko oraz Dawid Perłak.