I liga koszykarzy. Nieudany mecz AZS AGH Kraków w Opolu

Anna Kaczmarz
To nie był udany występ koszykarzy AZS AGH. Krakowianie kroku ekipie Weegree AZS Politechnika Opolska dotrzymywali w miarę jedynie do przerwy. Ostatecznie przegrali całe spotkanie 78:89.

W pierwszej kwarcie przewagę kilku punktów utrzymywali praktycznie cały czas gospodarze. Krakowianom udało się zrobić tyle, że pod koniec tej części nieco zmniejszyli straty. W drugiej kwarcie goście potrafili kilka razy wyjść nawet na prowadzenie, ale koniec końców na przerwę schodzili z dziesięcioma punktami straty. Było 47:37.

Po zmianie stron AZS AGH nie zdołał już odwrócić losów spotkania. Opolanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i wygrali w pełni zasłużenie.

Weegree AZS Politechnika Opolska - AZS AGH Kraków 89:78 (22:19, 25:18, 22:19, 20:22)
Weegree AZS Politechnika Opolska: Kobel 17, Lis 16, Kaczmarzyk 12, Rutkowski 10, Reid 8 oraz Białachowski 14, Maciejak 7, Jodłowski 2, Salkiewicz 2, Wójcicki 1, Kubiak 0, Rak 0.
AZS AGH: Ciesielski 28, Komenda 12, Piliszczuk 6, Mąkowski 6, Orłowski 0 oraz Dyrda 9, Palmowski 9, Golus 6, Śmiglak 2, Spinczyk 0
Sędziowali: Tomasz Langowski, Michał Pietrakiewicz oraz Marek Ulewiński.