I liga koszykarzy. Nieudana wyprawa AZS AGH Kraków na Śląsk

Bartosz Karcz
\
\ Andrzej Banaś
To nie był udany mecz koszykarzy AZS AGH. Krakowianie nie sprostali ekipie AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Wyjazdowa porażka 65:78 ekipę spod Wawelu musi boleć tym bardziej, że została odniesiona z rywalem, z którym krakowianie walczą o pozostanie w I lidze.

W pierwszej kwarcie początkowo mecz był wyrównany. Dopiero pod koniec tej części katowiczanie zbudowali swoją kilkupunktową przewagę. W drugiej kwarcie utrzymywali ją przez większość czasu, ale przyszedł też w tej części lepszy moment krakowian. W pewnym momencie zrobiło się bowiem tylko 24:22 dla Mickiewicza. Wtedy jednak gospodarze znów wzięli się do mocniejszej gry i na przerwę drużyny schodziły ostatecznie przy trzynastu punktach przewagi miejscowych (45:32).

Po zmianie stron utrzymywało się cały czas kilkanaście punktów przewagi katowiczan, a przynajmniej około dziesięciu. Podobnie było w ostatniej kwarcie i koniec końców katowiczanie mogli cieszyć się z zasłużonej wygranej.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - AZS AGH Kraków 78:65 (20:11, 25:21, 14:15, 19:18)
AZS AWF Mickiewicz Romus: Oladapo 31, Ratajczak 13, Kłaczek 8, Wieczorek 6, Żebrok 0 oraz Krzymiński 8, Heliński 4, Rojek 4, Kuczawski 2, Chodukiewicz 2.
AZS AGH: Ciesielski 15, Komenda 9, Adamczyk 6, Orłowski 5, Piliszczuk 4 oraz Abdelaal 12, Mąkowski 9, Dyrda 3, Nowicki 2, Śmiglak 0, Leśniak 0, Gołus 0.
Sędziowali: Adrian Chmielewski, Damian Wiaderny oraz Marek Ulewiński. Widzów: 200.