I liga koszykarzy. Ekipa AZS AGH Kraków nie dała rady po przerwie

Potknięcie zaliczyli koszykarze AZS AGH Kraków we własnej hali. W sobotni wieczór przegrali przy ul. Piastowskiej z SKS Starogard Gdański, a o ich porażce przesądziły obie kwarty po przerwie.

Pierwsza część była bardzo wyrównana. Prowadzenie zmieniało się kilka razy, a ostatecznie po tej kwarcie goście prowadzili dwoma punktami. Podobnie było początkowo w drugiej kwarcie, ale z czasem gospodarzom udało się uzyskać kilka punktów przewagi i wyglądało na to, że wszystko zaczyna zmierzać do szczęśliwego dla nich końca. Na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu AZS AGH 48:43.

W trzeciej kwarcie miejscowi bardzo długo utrzymywali prowadzenie. Dość powiedzieć, że goście dopiero na niecałe dwie minuty przed końcem tej części odrobili straty, gdy był remis 59:59. Chwilę później SKS wyszedł jednak na prowadzenie i kto by wtedy przypuszczał, że nie odda go już do samego końca… Tak się jednak stało, bo w czwartej kwarcie SKS również był lepszy i ostatecznie wywalczył w Krakowie zwycięstwo.

AZS AGH Kraków - SKS Starogard Gdański 76:86 (20:22, 28:21, 11:19, 17:24)
AZS AGH: Leszczyński 12, Rojek 12, Zmarlak 10, Fraś 8, Majka 6 oraz Pawlak 10, Wydra 8, Lis 5, Dyrda 5, Pruefer 0, Pieniążek 0.
SKS: Stryjewski 17, Śpica 15, Kowalenko 15, Sadło 11, Burczyk 4 oraz Szymański 13, Ćwikliński 11, Kamiński 0, Pietras 0.
Sędziowali: Paweł Pacek, Mirosław Wysocki i Radosław Myśliński.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0