I liga koszykarzy. Dziki okazały się za mocne dla AZS AGH Kraków

Po trzech wygranych z rzędu koszykarze AZS AGH przegrali w środę wieczorem we własnej hali z Dzikami Warszawa. Krakowianie kroku rywalom dotrzymywali przed przerwą, później goście okazali się po prostu lepszym zespołem.

Pierwsza kwarta była wyrówna, prowadzenie zmieniało się kilka razy. Jeśli można już jednak było mówić, że gra toczyła się ze wskazaniem na którąś z drużyn, to były nią Dziki. I to goście po pierwszej części prowadzili trzema punktami.

W drugiej kwarcie znów żadnej z drużyn nie udało się oderwać na dobre od rywala. Gdy przez moment wydawało się, że zrobią to krakowianie, goście szybko opanowali sytuację. Ostatecznie na przerwę drużyny schodziły przy remisie 45:45.

Po przerwie przewagę uzyskali goście. Nie minęły nawet trzy minuty trzeciej kwarty, a Dziki prowadziły sześcioma punktami (47:53). Krakowianie ambitnie próbowali niwelować straty, nawet im się ta sztuka udawała, ale to warszawianie w przekroju całej części byli skuteczniejsi. Szczególnie w jej końcówce. Dlatego to oni przed ostatnią kwartą prowadzili już dwunastoma punktami (56:68). A w ostatniej części warszawianie kontrolowali już sytuację na parkiecie i nie dali sobie odebrać wygranej.

AZS AGH Kraków - Dziki Warszawa 73:89 (24:27, 21:18, 11:23, 17:21)
AZS AGH: Wydra 16, Sobiech 15, Szmit 12, Lis 11, Zmarlak 4 oraz Dyrda 8, Abdelaal 5, Szymański 2, Orłowski 0, Leśniak 0.
Dziki: Komenda 22, Aleksandrowicz 17, Czujkowski 8, Motel 6, Grochowski 6 oraz Azor 14, Wojciechowski 8, Griszczuk 4, Kuźkow 4, Munyama 0, Janik 0.
Sędziowali: Mateusz Wawrzyński, Dominik Hałka oraz Adrian Chmielewski.