I liga koszykarzy. AZS AGH wygrał trzy kwarty, ale przegrał cały mecz

Bartosz Karcz
Dwie pierwsze kwarty kończyły się minimalnymi wygranymi AZS AGH Kraków. O zwycięstwie gości ze SKS Starogard Gdański przesądziła przede wszystkim trzecia kwarta, w której wypracowali sobie przewagę i już jej nie oddali.

Początek meczu należał do AZS AGH, który prowadził z przewagą blisko dziesięciu punktów. W kolejnych minutach gra jednak nieco się wyrównała, a SKS odrobił straty na tyle, że już do końca pierwszej kwarty był blisko gospodarzy.

W drugiej części wyglądało to podobnie, a goście przez moment nawet prowadzili minimalnie. Pod koniec tej części przez moment był remis, ale ostatecznie na przerwę z przewagą trzech punktów schodzili gospodarze (32:29).

Po zmianie stron w mecz lepiej weszli goście. Nie tylko dość szybko odrobili minimalne straty, ale też wyszli na prowadzenie i zaczęli je systematycznie powiększać. Po kilku minutach gry w trzeciej kwarcie wynosiło ono już około dziesięciu punktów, a przed decydującą częścią SKS prowadził 51:42.

W czwartej kwarcie były momenty gdy wydawało się, że krakowianie jednak odrobią straty. Dochodzili rywali na dwa, trzy punkty. Ostatecznie jednak goście utrzymali kilka punktów przewagi i wygrali cały mecz.

AZS AGH Kraków - SKS Starogard Gdański 61:66 (16:14, 16:15, 10:22, 19:15)
AZS AGH: Wydra 10, M. Lis 10, Sobiech 8, Zmarlak 7, Rojek 3 oraz Leszczyński 8, Szmit, Szymański 3, Abdelaal 0, Dyrda 0.
SKS: Motylewski 19, Czerlonko 17, Małgorzaciak 8, P. Lis 6, Janiak 6 oraz Ziółkowski 7, Życzkowski 3, Burczyk 0, Ćwikliński 0.
Sędziowali: Tomasz Trybalski, Mateusz Wawrzyński oraz Krzysztof Krajewski.