I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków znów górą! Wygrali trzeci raz z rzędu

Jak nie mogli wygrać, to nie mogli. A jak już udało im się zrobić to pierwszy raz, zaczęli punktować aż miło. Koszykarze AZS AGH Kraków wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem we własnej hali pokonali Deckę Pelplin 75:58.

Jakby podbudowani dwoma kolejnymi zwycięstwami, koszykarze AZS AGH również mecz z Decką rozpoczęli mocno i szybko uzyskali prowadzenie 6:0. Po chwili goście nieco się przebudzili, ale jeszcze przed końcem tej części miejscowi tak podkręcili tempo, że „odjechali” na piętnaście punktów (23:18), a ostatecznie pierwszą kwartę wygrali dziewięcioma.

Bardziej wyrównana była druga kwarta, ale z perspektywy krakowskiej najistotniejsze było to, że zespół AZS AGH cały czas utrzymywał przewagę na poziomie około dziesięciu punktów.

Po zmianie stron miejscowi wciąż kontrolowali sytuację na parkiecie, nie pozwalali zbliżyć się rywalom nawet na kilka punktów. Podobnie było w ostatniej kwarcie. Ostatecznie zakończyło się na pewnej wygranej ekipy spod Wawelu.

AZS AGH Kraków - Decka Pelplin 75:58 (25:16, 17:14, 16:16, 17:12)
AZS AGH: Rojek 19, Leszczyński 18, Fraś 14, Zmarlak 8, Zych 2 oraz Dyrda 6, Wydra 5, Majka 3, Pruefer 0, Zgłobicki 0.
Decka: Sączewski 12, Pułkotycki 9, Kaszowski 8, Szczepanik 6, Michałek 2 oraz Leśniak 9, Szczerbatiuk 6, Kulis 6, Pajkert 0, Wąsowicz 0.
Sędziowali: Tomasz Langowski, Mirosław Wysocki oraz Adam Krzemień.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani