I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków wreszcie wygrywa!

Wreszcie zaznali smaku zwycięstwa koszykarze AZS AGH Kraków w I lidze. W sobotni wieczór pokonali MKKS Żak Koszalin, a w znacznym stopniu o ich wygranej przesądziła już pierwsza kwarta.

Pierwszą część krakowianie zaczęli tak mocno, że rywale ani się oglądnęli a przegrywali już 0:6. Co prawda trafili na 2:6, ale ekipa AZS AGH jeszcze podkręciła tempo. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego nie pozwalali rywalom praktycznie na nic. Efekt był taki, że w połowie kwarty prowadzili 19:2, a po pierwszej części ich przewaga wynosiła dziewiętnaście punktów. Bardziej wyrównana była już druga kwarta, ale i tak krakowianie jeszcze powiększyli prowadzenie przed przerwą, które wynosiło już 21 punktów (42:21).

Po zmianie stron zespół z Koszalina zagrał nieco lepiej, wygrał nawet tę kwartę sześcioma punktami, ale straty sprzed przerwy były już tak duże, że goście nie mieli prawa myśleć o wygranej w tym spotkaniu. Ostatnia część była już tak naprawdę formalnością.

AZS AGH Kraków - MKKS Żak Koszalin 66:50 (29:10, 13:11, 10:16, 14:13)
AZS AGH: Leszczyński 18, Fraś 13, Zych 8, Rojek 7, Zmarlak 4 oraz Wydra 14, Pruefer 2, Dyrda 0, Zgłobicki 0.
Żak: Zarzeczny 11, Dłoniak 8, Szewczyk 2, Naczlenis 2, Czyż 2 oraz Harris 11, Pryć 8, Tomaszewski 4, Sewioł 2.
Sędziowali: Krzysztof Krajewski, Jakub Adameczek oraz Bartosz Koralewski.